Recenzja Academic Singles 

OGólna ocena

jakość : cena    ​2.0

 poziom użytkowników   ​7.0

łatwość użytkowania   ​7.0

 Obsługa klienta   ​2.0

 bezpieczeństwo    9.0

Współczynnik  sukcesu  ​1.0 

 • Łączy osoby z wyższym wykształceniem
 • Krótki test osobowości
 • Darmowe konto jest mało funkcjonalne
 • Plotki o problemach z anulowaniem subskrypcji
 • Drogie konto premium
 • Aby wysłać wiadomość trzeba mieć Premium

​Academic Singles nie zaskarbił sobie naszego zaufania. Zdecydowanie bardziej polecamy rejestrację na Badoo.
Recenzję Badoo przeczytasz tu.

​Czy Academic Singles to SCAM?

Jak wskazuje sama nazwa, Academic Singles to portal dla osób samotnych dla których jednym z ważniejszych czynników w trakcie poszukiwania drugiej połówki jest edukacja. Znajdujący się w top 10 pod względem wyszukiwań Polaków portal randkowy skupia osoby, które posiadają wykształcenie wyższe i oczekują tego samego od potencjalnego partnera lub partnerki. Czy rzeczywiście można znaleźć tu miłość?

Mamy uzasadnione przypuszczenia, że wiele osób nie słyszało nigdy o Academic Singles, gdyż portal nie prowadzi nachalnych akcji reklamowych i marketingowych, ani nie skupia milionów użytkowników tak, jak inne tego typu strony. Kiedy jednak przyjrzymy się bliżej informacjom umieszczonym na platformie dowiemy się, że należy ona do be2, a więc grupy, która jest marką rozpoznawalną na całym świecie. Zarówno na stronie Academic Singles, jak i be2.pl znajdziemy informację, że obie strony zostały ,,zwycięzcami testu 2017”. W świetle popularności be2 informacja ta wydaje się jednak wiarygodna i prawdopodobnie nagroda przyznana została całej grupie pod wspólną marką. Analiza działania Academic Singles pozwala na znalezienie wielu analogii do be2. Można więc zadać sobie pytanie czy strona faktycznie powstała po to, aby łączyć ze sobą singli z wyższym wykształceniem czy jest to jedynie sprytny zabieg marketingowy mający na celu poszerzenie grupy odbiorców w ramach jednego przedsiębiorstwa. A może jedno i drugie, bo przecież wiele osób szukając osób na zbliżonym sobie poziomie kieruje się właśnie takimi czynnikami jak status materialny czy posiadane wykształcenie. Niezależnie więc od intencji twórców strony, sama idea łączenia singli z wykształceniem wyższym wydaje się ciekawa i jak widać znajduje swoich zwolenników.

Dołączenie do społeczności Academic Singles jest całkowicie darmowe. Bez wykupienia członkostwa Premium nie ma możliwości pełnego użytkowania profilu. W oczy rzuca się również hasło strony - ,,Poznaj singli na poziomie”, które ma informować o grupie docelowej portalu. Warto jednak zauważyć, że wiele stron randkowych pozwala na filtrowanie wyników wyszukiwania tak, aby uwzględnić w nich również wykształcenie. Można więc zaryzykować stwierdzenie, że Academic Singles to miejsce dla osób, dla których poziom wykształcenia i posiadany dyplom są czynnikami najważniejszymi i które oczekują, że społeczność, do której dołączą całkowicie wpisze się w te oczekiwania, bez konieczności ustawiania dodatkowych kryteriów w trakcie przeglądania profili, co wydaje się bardzo praktyczne.

studenci

Jak wygląda logowanie? 

Jak wspomnieliśmy, rejestracja na Academic Singles jest darmowa. Portal poprosi nas o wybranie nazwy użytkownika, pod którą widoczni będziemy dla innych członków portalu. Oznacza to, że możemy zachować tu wyższy stopień anonimowości, ponieważ strona nie narzuca konieczności posługiwania się własnym imieniem i nazwiskiem.

academic singles strona logowania

Przy zakładaniu konta czekać będzie na nas test osobowości, którego wypełnienie zajmuje około 15 minut. Warto wypełnić go skrupulatnie, ponieważ po przesłaniu odpowiedzi nie będzie już możliwości ich zmiany. To rozwiązanie ma swoje plusy – pozwala uniknąć sytuacji, w których użytkownicy zmieniają swoje odpowiedzi, chcąc np. zaimponować zauważonym na portalu użytkownikom, dopasowując swoje ustawienia do ich preferencji, zanim wyślą pierwszą wiadomość. Sam test składa się z szeregu pytań psychologicznych, które pozwalają na określenie naszego profilu osobowości oraz oczekiwań względem przyszłego związku.

To właśnie na podstawie wyniku testu oraz danych, które wprowadzimy do profilu, system wygeneruje dla nas opis idealnego partnera oraz listę użytkowników, z którymi mamy największą szansę stworzyć szczęśliwy związek. Zaletą portalu jest to, że otrzymana lista w żaden sposób nas nie ogranicza. Po pierwsze, możemy ją dowolnie modyfikować poprzez nakładanie na nią kolejnych filtrów. Po drugie, możemy również rozszerzyć listę poprzez zaznaczenie odpowiednich pól w wyszukiwarce. To miła odmiana wśród wielu stron, które po narzuceniu nam ,,listy dopasowań” nie pozwalają już na kontakty z użytkownikami, którzy się na niej nie znaleźli. Samej listy nie będziemy jednak mogli przeglądać bez ograniczeń – w wersji bezpłatnej otrzymujemy jedynie zbiór skróconych profili anonimowych, co znacznie ogranicza możliwość zapoznania się z ich treścią.

Konto Premium Academic Singles 

Aby móc wymieniać wiadomości z innymi użytkownikami należy wykupić pakiet Premium. Członkostwo Premium upoważnia nas do nieograniczonego wysyłania i odbierania wiadomości. Co ciekawe, nawiązanie kontaktu odbywać musi się za obopólną zgodą, chroniąc użytkowników przed lawiną wiadomości od osób, które już od początku nam nie odpowiadają. W praktyce oznacza to, że osoba z którą chcemy się skontaktować otrzyma nasz ,,skrócony profil anonimowy” i na tej podstawie zdecyduje, czy chce wejść z nami w interakcję czy też nie.

Wykupienie pakietu Premium nie jest jednoznaczne z gwarancją nawiązania kontaktu, z którą możemy spotkać się czasem na innych stronach. Jeżeli więc w trakcie trwania pakietu Premium żaden z użytkowników, którzy wpadli nam w oko nie zdecyduje się na zaakceptowanie próby kontaktu, a i my sami nie zaakceptujemy prób kontaktu ze strony osób, które chcą rozpocząć znajomość z nami, jedynym co nam zostanie będzie przedłużenie pakietu oraz uiszczenie opłaty za kolejny okres. Innymi słowy: Academic Singles nie dopuszcza możliwości bezpłatnego przedłużenia raz wykupionego pakietu ze względu na nienawiązanie z nikim kontaktu w okresie jego trwania.

aplikacja mobilna academic singles

Komunikacja między członkami społeczności odbywa się poprzez wewnętrzny system wiadomości, dzięki czemu nie musimy podawać nikomu naszych prywatnych danych kontaktowych. Wiadomości przechowywane są przez 12 miesięcy od ich wysłania lub odebrania, a po tym czasie znikną z naszego profilu. Użytkownicy zwracają uwagę na fakt, że mimo chęci zachowania względnej prywatności, warto uzupełnić profil o kilka zdjęć. Portal skierowany jest bowiem do osób, które do tej pory rezygnowały z życia uczuciowego na rzecz rozwoju kariery. Oznacza to – przynajmniej w teorii – że spora część singli rejestrujących się na tej stronie to osoby pochłonięte życiem zawodowym, które nie będą miały czasu na proszenie nas o uzupełnienie profilu, czy dosłanie zdjęć i ,,z marszu” odrzucą naszą próbę kontaktu. Załadujmy więc zdjęcie, aby uniknąć takich sytuacji i zaciekawić sobą innych – najpierw wyglądem, a następnie charakterem. Pamiętajmy, że w dzisiejszych czasach, większość osób to wzrokowcy!

Opłaty | Jak usunąć konto?

książka serce

Korzystanie z konta Premium wiąże się z opłatami, które w porównaniu do innych portali randkowych wydają się dość wysokie, co jednak powinno być gwarancją, że osoby korzystające z nich, traktują randkowanie w serwisie poważnie i rzeczywiście gotowe są na znalezienie miłości (mogą też teoretycznie świadczyć o grubości portfela, ale jakby ktoś pytał, to nie my to napisaliśmy).  Do wyboru mamy pakiety 3-, 6- i 12-miesięczne, a koszt najkrótszego z nich oscyluje w okolicach 240zł.

Portal daje możliwość skorzystania z miesięcznego okresu próbnego w cenie 20zł, aby móc zapoznać się z oferowanymi funkcjami, takimi jak dodawanie kontaktów do listy ulubionych, podgląd na listę użytkowników, którzy odwiedzili nasz profil czy nieograniczone przeglądanie zdjęć.

Mały druczek poinformuje nas jednak, że w przypadku braku wypowiedzenia umowy na 7 dni przed zakończeniem okresu próbnego, pakiet ten zostanie przedłużony na kolejne 3 miesiące, co wiąże się już z regularną opłatą. Członkostwo Premium, tak jak na innych portalach randkowych, przedłużane jest automatycznie. O ile usunięcie profilu w przypadku członkostwa podstawowego jest traktowane przez portal jak wypowiedzenie umowy, o tyle w przypadku członkostwa Premium usunięcie profilu nie będzie już wystarczające. Aby zrezygnować z ponoszenia kosztów konieczne jest bowiem pisemne wypowiedzenie umowy najpóźniej na 14 dni przed wygaśnięciem pakietu. I tu czeka na nas haczyk, ponieważ sama pisemna informacja nie wystarczy. Regulamin jasno określa, że niektóre dane przesłane w wypowiedzeniu muszą zostać zapisane drukowanymi literami. Trudno powiedzieć czy rzeczywiście ma to wpływ na ewentualne odrzucenie pisma z rezygnacją z członkostwa Premium, jednakże warto pamiętać o tej klauzuli dla własnego spokoju tym bardziej, że podobne rozwiązania stosowane są niemalże na wszystkich portalach randkowych.

Na co uważać? 

Na uznanie zasługuje fakt, że portal dba o poziom świadczonych usług i na tyle, na ile może stara się weryfikować umieszczane w nim treści, aby mieć pewność, że są one zgodne z regulaminem i nie prowadzą do naruszeń. Użytkownicy, którzy nie stosują się do postanowień regulaminu muszą liczyć się z możliwością zablokowania lub usunięcia konta.

Usuwane są również profile użytkowników, którzy przez okres 6 miesięcy od rejestracji nie korzystali z konta, ani nie wykupili pakietu Premium. W ten sposób portal oczyszczany jest z profili nieaktywnych, których użytkownicy nie wykazują dalszego zainteresowania serwisem, co wydaje się praktycznym i trafionym rozwiązaniem. Zastanawiające jest jednak postanowienie regulaminu, które mówi iż Academic Singles ma prawo do przeprowadzania analizy zachowań użytkowników w oparciu o anonimowe lub pseudo anonimowe profile oraz że zarejestrowanie się na stronie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na wykorzystywanie tych profili do celów reklamowych, badań rynku oraz przekazywania ich partnerom strony.

randka

W naszej ocenie zapis ten jest zbyt enigmatyczny i nie wyjaśnia w jaki sposób oraz jakie dane będą w rzeczywistości wykorzystane. Kolejną wątpliwość budzi klauzula informująca, że wprowadzenie danych i zdjęć jest dobrowolne i równoznaczne ze zgodą na wyświetlanie ich innym użytkownikom oraz nieograniczonemu kręgowi użytkowników Internetu. Odwiedzając Academic Singles nie mamy jednak dostępu do żadnych profili, co z jednej strony uspokaja, a z drugiej rodzi pytanie gdzie w takim razie może zapoznać się z nimi owy ,,nieograniczony krąg”? Tych wątpliwości strona niestety nie rozwiewa.

Opinie o Academic Singles

Czy warto skorzystać z Academic Singles? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. W Internecie pojawiają się różne opinie, jednakże większość zarzutów, które podnoszą internauci dotyczy automatycznego pobierania opłat, co wydaje się trochę na wyrost – w końcu informacja o takim rozwiązaniu przedstawiona jest w regulaminie serwisu, a dołączenie do społeczności Academic Singles jest równoznaczne z zaakceptowaniem warunków portalu. Sama idea łączenia ze sobą singli o zbliżonym poziomie wykształcenia bez konieczności dodatkowego filtrowania wyników wyszukiwania wydaje się ciekawa i na pewno przemówi do osób, którym zależy na znalezieniu partnera wykształconego i z perspektywami na przyszłość.

Biorąc pod uwagę zakres dostępnych funkcji, koszt korzystania ze strony wydaje się adekwatny i prawdopodobnie większość profili to konta osób, które traktują szukanie miłości poważnie, a nie użytkownicy, którzy chcą zabić czas bez intencji angażowania się w dalszą znajomość.

Sama strona, jak i aplikacja mobilna wydają się przejrzyste i łatwe w użytkowaniu. Jeżeli więc zależy nam na nieskomplikowanej w obsłudze platformie, a wykształcenie jest dla nas warunkiem kluczowym to Academic Singles wydaje się najlepszym miejscem do rozpoczęcia przygody z randkami online.

 • York74 pisze:

  Aby zrezygnować z Premium musicie napisać w edytorze rezygnację, wydrukować a potem podpisać kartkę. Następnie zeskanować i podpiąć pod maila, który także zawiera info o rezygnacji.
  Sam mail nie wystarczy im. Pobiorą opłatę.

  Na pierwszy mail nie odpowiedzieli, pobrali opłatę za 3 miesiące. Gdy zacząłem drążyć to napisali to co powyżej.

  Szukam kancelarii prawnej do założenia im sprawy.

 • Andrzej pisze:

  `Po opłacie wstępnej 30 pare zl. przez miesiąc nikt do mnie nie odpisał , po miesiącu została automatycznie pobrana z mojego konta kwota 248 zł. bez mojej zgody . Jestem przekonany z to jest Portal fikcja ! Jakaś śćiema ! A z kasą musze się pożegnać . Andrzej

 • Barbara pisze:

  Czuje sie oszukana ponieważ regulamin nie okreslał ceny za uczestnictwo dłuzej niz m-c próbny.Płaciłam 20zł karta kredytowa,z której jak sie przekonałam bez żadnych skrupołow,moze korzystac Academic Singles.Zciągnął mi bez pytania a bank bez mojej autoryzacji 240zł.Na internecie az chuczy od ilości osób w ten sposób potraktowanych i straszonych firma windykacyjną.Jest to żerowanie na nie świadomosci jej członków,co to znaczy zmuszanie do płacenia takich wysokich sum bez pytania,tak wiem jest regulamin(w którym nigdzie nie jest zawarta kwota 240zł)nie ma mozliwości usunięcia swojego członkostwa,żądaja podpisów,a przy zapisywaniu sie nie potrzebne były podpisy.?

 • KASKA pisze:

  zaplacili ci zeby to napisac ?1 ten portal oszukuje ludzi pobiera pieniadze z karty kradnie !!powtarzam kradnie!!!!!zaplac 20zl za czlonkostwo a tu nagle ciach 250zl znika z kota!!!!uwag uwaga i jeszcze raz uwaga

 • Bogdan pisze:

  Witam Wszystkich .
  Uważam że portal be2 Akademia singles Flirt sa to nie wsttydze się powiedziec najwieksi zlodziekje i wyłudzacze . Uciekac jak najdalej pozbyc sie konta lub kont i mostrzegac innych i nie wstydzuć się tego.

  • Anna Maria pisze:

   Może po prostu należy skupić się na codzienności…………a nóż uda się w niej poznać kogoś wartościowego …

  • Anna+Maria pisze:

   Może po prostu należy skupić się na codzienności ………a nóż uda się w niej poznać kogoś wartościowego …

 • henryka pisze:

  jestem nie zadowolona nie mogę zrezygnować z konta i wydaje mi się że nie jest to uczciwe

 • monia pisze:

  Uwaga! Portal wyłudza pieniądze! Uważnie czytajcie regulaminy!!!!!!!

 • Kazimierz pisze:

  A.S. to po prostu złodzieje ! Nie dajcie się nabrać !

 • PAPROTA pisze:

  Portal masakra i nie tyko ze względu za wyłudzanie kasy, nie przejrzysty zero możliwości poznania kogoś interesującego dopasowanie do niczego, jestem osobą nie paląca, propozycja osób palących,lubie podróżować propozycja dla mnie domatorzy, jestem bardzo nie zadowolona

 • Maciej pisze:

  Zacznijmy od tego, że na tym portalu żeby kogoś poznać MUSISZ wykupić konto premium, bo bez niego nie można nawet napisać do innego użytkownika. Do tego ten drugi użytkownik musi mieć premium, żeby odpisać. Zapłaciłem jakieś 30zł za konto premium kiedy jeszcze byłem głupi. Nie zauważyłem informacji małym druczkiem, że odnowi mi się po 3 miesiącach. Nie udało mi się skontaktować z jakimkolwiek użytkownikiem, więc sobie dałem spokój z tym kontem. Do czasu… Po 3 miesiącach ubyło z konta 239zł. Ale się obudziłem! Przemierzam internet i znajduję opinie, o kurde! Piszę do nich maila, że rezygnuję, nie pomaga, bo trzeba wysłać list z rezygnacją do Luxemburga, bo niby w regulaminie jest wzmianka o rezygnacji mailowej, ale nie podają adresu. Jest 16 dni do ponownego odnowienia konta premium, więc piszę do nich maila na pierwszy lepszy adres jaki znalazłem. Odpisują, że muszę dołączyć skan ręcznie podpisanej rezygnacji i że okres wypowiedzenia wynosi 4 tygodnie. Odpowiedziałem, że według regulaminu jest to 14 dni kalendarzowych. Odpisali, że owszem, ‘o ile nie postanowiono inaczej’. No cóż… Postanowili inaczej… Zapłaciłem kolejne 239zł. Nie szukaj tam miłości, bo jest to niszowy portal, a prawdopodobieństwo, że spotkasz kogoś kto również opłacił premium i ci się spodoba jest porównywalne z tym, że meteoryt strzeli cię w nos jeszcze dziś wieczorem. Jedyne co tam znajdziesz to długi i nerwy. Zapłaciłem w sumie około 600zł i muszę przyznać, czuję się mądrzejszy.

 • Beata pisze:

  Zastanawia mnie to, że wyświetlające się zdjęcia profilowe różnych osób są takie same albo np. jakaś Halina ma zdjęcie profilowe męskie . . . to mnie powstrzymuje od wykupienia premium

  • Formiga pisze:

   Jest to prawdą, uważajcie na ten portal i nie zakładajcie tam kont!

  • Wyrabany pisze:

   Beato to BYDŁO wykorzystuje naiwność uśpienie z czujności ludzi i rąbanie ich ile się da Ze ja taki stary i dałem się wkrecic jak dziecko Bo już wtedy człowiek myśli o tej wymarzonej osobie a nie otym ze może mieć z oszustami i złodziejami do czynienia

 • Przestroga pisze:

  Moja koleżanka skorzystała z usług tego portalu
  ja zapłaciłam 20 zł gdyż nie miała przy sobie karty ,a później z tej karty wyciągnęli kasę 239 zł

  włamanie do konta nie należącego do kandydata ?

  To jeszcze nie koniec opowieści!!!

  Jak się okazało nikt ,ale to nikt nie sprawdza profili tych kandydatów

  Poznała Brytyjczyka ,który okazał się totalnym oszustem ( wcale nie był to Anglik tylko cała szajka )wyłudził kasę na tzw paczkę ( poprosił o adres i wysłał płatna paczkę za 1200 euro )

  Proszę uważajcie ten portal nie gwarantuje żadnego bezpieczeństwa

  profile są podstawione nikt tego nie blokuje chociaż wysłaliśmy zgłoszenie wyłudzenia !!!!

 • Magdalena pisze:

  Złodziejska firma, przedłużają okres próbny bez wcześniejszej informacji, naliczają dodatkowe koszty. Czerpią zyski z naiwności ludzi. Portal jest beznadziejny, odradzam zakładanie tam konta.

 • Damian pisze:

  Pierdolone złodzieje znowu mi kaseciagli idę zablokować konto bo to jest chore człowiek nie korzysta a piniadze z konta ściągają

 • Damian pisze:

  Jebane złodzieje nie kozystam z tego a znowu mi kasę wzięli zlodzieje

 • Adam pisze:

  Nigdy,podkreślam nigdy nie rejestrowałem się w tym academicsingle.pl . A mimo to od jakiegoś czasu wysyłają na mój adres meilowy oferty. Pozyskali mój adres nielegalnie. A w regulaminie mają szczytny zapis ,że korespondencja musi odbywać się za obopólną zgodą stron.Pachnie prymitywnymi oszustami i cwaniakami.Na moje interwencje do serwisu klienta odpisują,że to nie z ich adresu i nie wiedzą kto wysyła te oferty a przychodzą już z kolejnego adresu meilowego ostatni to info@srv2.ubersecretbay.site

 • Piotr pisze:

  ciekawa recenzja biorac pod uwage ze 90% opinii w internecie zawiera slowa bedace synonimami oszustwa

 • Ewa pisze:

  Dokładnie złodzieje,trzeba wszędzie rozgadać,żeby ludzie tam nie wchodzili.Ta banda po miesiącu za 20 zł,pobrała mi 240 zł,skurwysyny nie dały mi szansy na wypowiedzenie.Pół roku się bujałam z wypowiedzeniem az postraszyłam k..wy sądem to usunęli mi konto.

 • Magdalena pisze:

  Proszę mi pomóc jak się wycofać z tego portalu

 • Anna pisze:

  Firma nie jest nastawiona by budować markę , przyjazny portal oparty na dobrej opinii. Czekają tylko aż zarejestrujesz swoją kartę i po wykupieniu Premium na miesiąc, na próbę jak to określają, po miesiącu obciążają kartę opłatą roczną. Nie odpowiadają na maile, typowe naciągactwo, byle cokolwiek chapnąć a nie budować markę.

 • Kazimierz pisze:

  Ja terz dopisze siem do pozwu o wyudzenie pieniedzy zmojego konta

 • Krystyna pisze:

  Proceder można przerwac zgłaszając na Policję.

 • Krystyna pisze:

  Bez zgłoszenia na Policję nic nie zrobicie. Nie podpisujcie nic. Występując do tego portalu nie podpisywsliscie żadnych dokumentów.

 • tomek pisze:

  Damian natychmiast zmien karte platnosci wymien na nowa z gwarancja bezpieczeństwa i odpowiedzialności jeżeli możesz nagłasniaj to w mediach sami daliśmy się tak wkrecic u tych złodz byłem u prawnika i w banku cwaniacko to zrobili i szukają frajerów i nie chodzi tylko o te 250 zl a O ZŁODZIEJSKA MASZYNKE DO ROBIENIA PIENIEDZY LUDZIE PRZEJRZYJCI E NA OCZY W POJEDYNKE TEGO NIE WYTEPIMY DOBRZE ZEBY KTOS WYZEJ TYMSIE ZAINTERESOWAŁ

 • tomek pisze:

  PROKURATOR GENERALNY POWINIEN TYM SIE ZAJAC BO CWANIAKA ZŁODZIEJA JEST MIEJSCE W PIERDLU JEST TAKI FAJNY PROGRAM PANSTWO W PANSTWIE KTÓRY MA SWOJA MOC TRZEBA SPRÓBOWAC WYSTARCZY PARE OSÓB KTÓRZY NIE WSTYDZA SIE ZEZNAWAC TO JES TZ INTELIGENTNE ZŁODZIEJSTWO POPRZEZ ZAWILY CWANIACKI REGULAMIN

 • >