Portal randkowy Academic Singles opinie czy to SCAM ? Recenzja

Academic Singles Opinie

Opinie o Academic singles są neutralne z nastawieniem na negatywne przez problemy z anulowaniem płatności w artykule opisujemy plusy i minusy tego portalu oraz prezentujemy Academic Singles Opinie.

Plusy:

  •  użytkownikami są osoby z wyższym wykształceniem
  •  krótki test osobowości
  •  bezpłatne konto daje dostęp do niewielu funkcji

Minusy:

  •  plotki o pojawiających się problemach z anulowaniem subskrypcji
  •  duża opłata za konto premium
  •  bez konta premium nie można wysłać wiadomości

 

academic singles opinie

Czy portal Academic Single to SCAM?

Academic Singles to portal randkowy dla singli, w przypadku których dobre wykształcenie jest jednym z głównych kryteriów przy wyborze partnera. Należący do pierwszej dziesiątki pod względem wyszukiwań Polaków portal randkowy przeznaczony jest dla osób, które posiadają wyższe wykształcenie i tego samego oczekują od swojego partnera lub partnerki. Czy naprawdę można znaleźć dziewczynę na tym portalu?

Biorąc pod uwagę to, że Academic Singles nie prowadzi nachalnych kampanii reklamowych oraz marketingowych ani nie skupia milionów użytkowników, jak inne tego typu strony, naturalnym wydaje się przypuszczenie, że wiele osób nigdy o tym portalu nie słyszało. Jednak jeśli zerkniemy na informacje zamieszczone na stronie, dowiemy się, że należy ona do be2, a więc jest częścią grupy rozpoznawalnej na całym świecie. Zarówno na stronie be2.pl jak i Academic Singles znajdziemy informację, że strony te zostały „zwycięzcami testu 2017”. W przypadku popularnego be2 informacja ta nie budzi żadnych zastrzeżeń i wydaje się wiarygodna, dlatego prawdopodobnie nagroda została przyznana całej grupie spółek pod wspólną marką. Patrząc na sposoby działania Academic Singles znajdziemy wiele podobieństw do be2. Zasadnym wydaje się pytanie, czy strona rzeczywiście została stworzona po to, żeby łączyć ze sobą osoby z wyższym wykształceniem czy też jest to jedynie zabieg marketingowy be2 mający na celu zwiększenie liczby klientów w ramach jednej grupy. Możliwe jest również, że prawda leży gdzieś po środku. W końcu wiele osób szukając partnera będącego na zbliżonym do siebie poziomie bierze pod uwagę właśnie takie czynniki jak posiadane wykształcenie czy status materialny. Niezależnie więc od tego, co się kryło za powstaniem tej strony, sam pomysł łączenia ze sobą singli z wyższym wykształceniem wydaje się interesujący i jak widać ma swoich zwolenników.

Założenie konta na Academic Singles jest całkowicie bezpłatne, ale bez wykupienia konta Premium nie mamy możliwości korzystania ze wszystkich funkcji portalu. W oczy rzuca się również hasło portalu – „Poznaj singli na poziomie”, które informuje, do jakich użytkowników jest skierowana oferta portalu. Należy jednak zauważyć, że na wielu portalach randkowych możliwe jest filtrowanie wyników wyszukiwania tak, aby jednym z kryteriów było właśnie wykształcenie. Można więc wysnuć wniosek, że Academic Singles to miejsce dla osób, dla których priorytetem jest posiadany dyplom i wyższe wykształcenie i którzy oczekują, że portal do którego dołączą idealnie wpisze się w ich oczekiwania, bez konieczności wybierania dodatkowych kryteriów podczas przeglądania profili innych użytkowników, co z pewnością wydaje się praktycznym rozwiązaniem.

Jak wygląda logowanie na portalu ?

Jak już wspomnieliśmy, założenie konta na portalu jest darmowe podobnie jak na datezone. Na samym początku musimy wybrać sobie nazwę użytkownika pod którą będziemy występować na portalu i pod którą będą nas widzieć inni użytkownicy. Oznacza to, że na portalu możemy być anonimowi, nie musimy występować pod własnym imieniem i nazwiskiem.

Podczas zakładania konta zostaniemy poproszeni o wypełnienie testu osobowości, która to czynność zajmie nam około 15 minut. Polecamy dobrze zastanowić się nad odpowiedziami i wypełnić go zgodnie z prawdą, gdyż po przesłaniu odpowiedzi, nie będzie już możliwości ich modyfikacji. Rozwiązanie to ma pewne plusy – dzięki niemu unikniemy sytuacji, w której niektórzy użytkownicy zmienialiby swoje odpowiedzi, chcąc np. zaimponować użytkownikom i dopasowywaliby swoje odpowiedzi, do preferencji określonych przez tą osobę, zanim wysłaliby do niej pierwszą wiadomość. Test osobowości składa się z różnych pytań psychologicznych, na podstawie których możliwe jest określenie naszego profilu osobowości oraz naszych oczekiwań odnośnie przyszłego związku i wymarzonego partnera.

Na podstawie wypełnionego testu oraz innych informacji, które sami wprowadzimy do profilu, system wygeneruje dla nas nie tylko opis wymarzonego partnera, ale również listę użytkowników, z którymi mamy największe prawdopodobieństwo stworzenia szczęśliwego związku. Do zalet portalu zaliczamy fakt, że lista potencjalnych partnerów, którą otrzymaliśmy, w żaden sposób nas nie ogranicza. Możemy ją dowolnie zmieniać, poprzez dokładanie do niej kolejnych filtrów. Możemy ją również rozszerzyć dzięki zaznaczeniu odpowiednich pól w wyszukiwarce. Jest to miła odmiana od stron, które po wygenerowaniu dla nas „listy dopasowań” nie pozwalają nam na kontakty z użytkownikami, którzy się na tej liście nie znaleźli. Otrzymanej listy nie możemy jednak przeglądać bez ograniczeń – w przypadku korzystania z wersji bezpłatnej portalu otrzymamy jedynie zbiór skróconych anonimowych profili, co znacznie ogranicza nam możliwość zapoznania się z nimi.

Konto Premium Academic Singles

Jeżeli chcemy wymieniać wiadomości z innymi osobami musimy wykupić członkostwo Premium. Konto Premium pozwala nam na nieograniczone wysyłanie i odbieranie wiadomości. Interesujący jest fakt, że nawiązanie pierwszego kontaktu odbywać się musi za obopólną zgodą, co chroni nas przed lawiną wiadomości od użytkowników, którzy od samego początku nam z jakiegoś powodu nie odpowiadają. Praktycznie wygląda to w ten sposób, że osoba z którą chcemy nawiązać znajomość otrzyma nasz „skrócony profil anonimowy” i po zapoznaniu z nim zdecyduje, czy chce z nami nawiązać kontakt czy nie.

Sam pakiet Premium nie daje nam żadnej gwarancji na nawiązanie kontaktu, z czym możemy się czasem spotkać na innych stronach randkowych. Jeśli w trakcie posiadania przez nas konta Premium żadna z osób, które nam się spodobały nie zdecyduje się na zaakceptowanie próby kontaktu z naszej strony, a my sami nie zaakceptujemy próby kontaktu od osób, którym my wpadliśmy w oko, wówczas jedyne co nam zostanie, to wydłużenie pakietu i opłacenie abonamentu za kolejny okres. Inaczej mówiąc, portal nie oferuje możliwości bezpłatnego przedłużenia pakietu, w sytuacji, gdy żaden kontakt nie został nawiązany w trakcie okresu obowiązywania pakietu premium.

Wymiana wiadomości między użytkownikami Academic Singles odbywa się przy pomocy wewnętrznego systemu wiadomości, nie musimy więc nikomu podawać naszych prywatnych danych kontaktowych. Wiadomości przechowywane są przez okres 12 miesięcy od ich wysłania lub odebrania, a następnie znikną z naszego profilu. Użytkownicy portalu zwracają uwagę, że mimo chęci zachowania anonimowości, warto dodać kilka zdjęć do naszego profilu. Portal przeznaczony jest bowiem dla osób, które do tego momentu często poświęcały życie osobiste i uczuciowe dla kariery. W związku z tym można założyć, że spora część osób zarejestrowanych na portalu to osoby zajęte, które nie będą miały czasu, żeby poprosić nas o uzupełnienie profilu lub dosłanie zdjęć i automatycznie odrzucą próbę kontaktu od osób, bez dodanego zdjęcia na profilu. Dodajmy więc zdjęcie – unikniemy tego typu sytuacji, a przy okazji możemy zainteresować innych swoim wyglądem, a dopiero później charakterem. Nie oszukujmy się, w dzisiejszych czasach sporo osób to wzrokowcy.

Opłaty. Jak zrezygnować z konta?

Posiadanie konta Premium wiąże się z ponoszeniem opłat, które wydają się dosyć wysokie w porównaniu z innymi portalami randkowymi. Może to być pewnego rodzaju gwarancją, że osoby rejestrujące się na portalu podchodzą poważnie do randkowania w serwisie i są gotowe odnaleźć miłość swojego życia (oczywiście może to też świadczyć o grubości portfela takich osób). Do wyboru są pakiety na okres 3, 6 lub 12 miesięcy, a najkrótszy z nich to koszt około 240 zł.

Portal oferuje nam możliwość skorzystania z miesięcznego okresu próbnego za jedyne 20 zł, dzięki czemu możemy się zapoznać z oferowanymi funkcjami, takimi jak nieograniczone przeglądanie zdjęć, dodawanie osób do listy ulubionych, a także podgląd na listę osób, które odwiedziły nasz profil.

Małą czcionką zapisano informację, że w przypadku braku wypowiedzenia umowy najpóźniej na 7 dni przed zakończeniem próbnego okresu, pakiet zostanie przedłużony na okres 3 miesięcy, co wiąże się już z normalną opłatą za ten okres. Członkostwo Premium przedłużane jest automatycznie, analogicznie jak w przypadku innych portali. W przypadku członkostwa podstawowego usunięcie przez nas profilu traktowane jest jako wypowiedzenie umowy, o tyle w przypadku członkostwa Premium nie jest to wystarczające. Aby zrezygnować z umowy i nie musieć ponosić kosztów konieczne jest bowiem wypowiedzenie umowy w formie pisemnej najpóźniej na 14 dni przed końcem obowiązywania pakietu. W dodatku sama pisemna informacja może okazać się niewystarczająca. W Regulaminie określono, że niektóre dane w wypowiedzeniu muszą być napisane drukowanymi literami. Ciężko ocenić, czy rzeczywiście wpłynie to na ewentualne odrzucenie pisma z wypowiedzeniem umowy, ale warto pamiętać o tym zapisie dla własnego spokoju zwłaszcza, że podobne rozwiązania są stosowane na wielu innych portalach randkowych przeczytaj jak działa to na edarling.

Na co uważać?

Zaletą portalu jest fakt, że dba on o poziom świadczonych usług i na tyle, na ile jest to możliwe stara się weryfikować zamieszczone w nim treści, upewniając się, że są one zgodne z regulaminem i nie prowadzą do żadnych naruszeń. Osoby, które łamią postanowienia regulaminy muszą się liczyć z tym, że ich konto zostanie zablokowane lub nawet usunięte.

Portal usuwa również profile tych użytkowników, którzy przez okres 6 miesięcy od rejestracji w ogóle z niego nie korzystali, ani nie mają wykupionego pakietu Premium. W ten sposób zmniejszana jest liczba profili nieaktywnych, których właściciele nie wykazują żadnego zainteresowania serwisem, co jest bardzo praktycznym i trafionym rozwiązaniem. Nietypowy jest natomiast fragment regulaminu mówiący o tym, iż portal ma prawo przeprowadzać analizy zachowań użytkowników w oparciu o anonimowe lub pseudo anonimowe profile oraz że poprzez rejestrację na stronie wyrażamy zgodę na wykorzystywanie tych profili do celów rynkowych, prowadzenia badań rynku oraz przekazywanie ich partnerom strony.

Według nas postanowienie jest zbyt enigmatyczne i nie wyjaśnia jakie dane oraz w jaki dokładnie sposób w rzeczywistości będą wykorzystywane. Kolejne zastrzeżenia budzi zapis informujący użytkowników o tym, że wprowadzanie danych i dodawanie zdjęć jest dobrowolne i równoznaczne z wyrażeniem zgody na wyświetlanie ich innym użytkownikom oraz nieograniczonej liczbie użytkowników Internetu. W praktyce, zaglądając na stronę Academic Singles i czytać opinie, nie mamy dostępu do żadnych profili, co z jednej strony może nas uspokajać, a z drugiej strony zastanawiająca jest kwestia, gdzie, ów nieograniczony krąg użytkowników Internetu, może się z nimi w takim razie zapoznać. Wątpliwości te pozostają przez portal niewyjaśnione.

Opinie o portalu Academic Singles

Czy warto zarejestrować się na Academic Singles? Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na tak postawione pytanie. W Internecie znajdziemy bardzo różne opinie, ale większość zarzutów dotyczy automatycznego przedłużania pakietu Premium, co może się wydawać trochę na wyrost – informacja o tym rozwiązaniu jest zawarta w regulaminie, a każdy użytkownik podczas rejestracji się na portalu potwierdza, że z tym regulaminem się zapoznał. Sam pomysł dobierania w pary singli o zbliżonym poziomie wykształcenia bez konieczności stosowania tego typu filtrów w wyszukiwarce jest interesujący i na pewno znajdzie swoich zwolenników wśród osób, które poszukują wykształconych partnerów.

Koszt abonamentu wydaje się dość rozsądny patrząc na zakres dostępnych funkcji i sprawia, że prawdopodobnie większość profili to konta osób, którym naprawdę zależy na znalezieniu drugiej połówki, a nie użytkownicy, którzy chcą na portalu „zabić” trochę czasu.

Strona portalu oraz aplikacja mobilna są przejrzyste i łatwe w użytkowaniu. Dlatego jeśli zależy nam na nieskomplikowanej platformie, a dodatkowo odpowiednie wykształcenie partnera jest dla nas kluczowe, to Academic Singles wydaje się dobrym miejscem, do rozpoczęcia swojej przygody z randkowaniem online.