Amoredo 

Amoredo był niewielkim serwisem randkowy skupiony na polskich użytkownikach. Strona rozpoczęła działanie w 2011 roku i zakończyła w 2018. Widocznie strona nie była rentowna. W sieci zamienników dla Amoredo nie brakuje. My polecamy ci założenie konta na Badoo - jest to niekwestionowany faworyt naszego rankingu 2019.


Zalety portalu Badoo:

- Bardzo przypomina zwykłą platformę społecznościową

- ​Świetna funkcja wykrywa na kogo natknąłeś się w realu

- Weryfikacja profili użytkowników

​- Funkcja geolokalizacji - odkryj użytkowników w p​romieni kilku kilometrów

Kiedy odwiedzimy Amoredo, od razu zorientujemy się, że strona odbiega wyglądem od randkowych gigantów, których layout jest przeważnie bardzo minimalistyczny i z którego – przed rejestracją - nie dowiemy się o portalu zbyt wiele. Tutaj jest inaczej, a co za tym idzie – zorientowanie się we wszystkich funkcjach strony zajmie nam tylko chwilę, ponieważ informacje o nich znajdują się w znacznej części na stronie głównej. Dowiemy się z niej również, że na portalu znajdują się wyłącznie prawdziwe i ręcznie zweryfikowane profile. O ile w przypadku wielkich serwisów randkowych wydaje się to niemożliwe do osiągnięcia, o tyle w przypadku Amoredo ta informacja może znaleźć odzwierciedlenie w rzeczywistości, ponieważ z portalu korzysta tylko kilka tysięcy użytkowników. Taki zasięg kreuje specyficzną, przyjazną atmosferę i faktycznie daje poczucie komfortu wynikającego z poruszania się w niewielkiej, ale prawdziwej społeczności.

amor obraz

Logowanie do Serwisu

Na Amoredo zarejestrujemy się za darmo.  Administratorzy strony przekonują, że dołączenie do społeczności jest szybkie i łatwe, ponieważ – w odróżnieniu od dużych stron randkowych – do korzystania z portalu potrzebne jest podanie tylko kilku podstawowych odpowiedzi. Oczywiście użytkowników zachęca się do uzupełnienia całego profilu, jednakże ilość wymaganych informacji w dalszym ciągu jest znacznie mniejsza, niż w przypadku testów osobowości obecnych na dużych, międzynarodowych portalach. Amoredo daje nam możliwość bezpłatnego przeglądania profili innych użytkowników, bezpłatnego uzupełnienia profilu i zdjęć oraz wyszukiwania użytkowników bez żadnych dodatkowych kosztów. Kiedy będziemy chcieli skorzystać z dodatkowych funkcji, konieczne okaże się wykupienie pakietu premium. I tu czeka na nas miła niespodzianka, ponieważ koszt takiego pakietu to zaledwie 2zł miesięcznie, a w przypadku pań jest on całkowicie darmowy. Na tle innych stron, które życzą sobie za taka usługę nawet kilkadziesiąt złotych miesięczne, ta oferta wypada naprawdę korzystanie.

serce z ogonków wiśni

Obsługa portalu wydaje się bardzo prosta i intuicyjna. W zakładkach profilu mamy możliwość zobaczenia, kto odwiedzał nasze konto, kto w danym dniu obchodzi urodziny lub imieniny, kto nas obserwuje. Dowiemy się z niego także, kto z zalogowanych osób pochodzi z naszej okolicy i kto był ostatnio aktywny. Rozwiązania zastosowane na stronie przypominają trochę te, które znamy z profili social media. Możemy otrzymywać i wysyłać wiadomości, dodać innych użytkowników do przyjaciół lub zacząć ich obserwować. Konto wyświetli nam również ostatnio odwiedzane przez nas profile i da możliwość przesyłania uśmieszków lub serduszek.

Na Amoredo znajdziemy również blog, jednakże w porównaniu z innymi portalami randkowymi nie jest to miejsce w którym znajdziemy porady odnośnie poszukiwania miłości. W tym przypadku blog służy głównie do komunikowania się z użytkownikami i informowania ich o nowościach, promocjach i dodatkowych funkcjach.

Choć ostatnie wpisy pochodzą z 2012 roku widać, że portal – przynajmniej na początku swojej działalności – wsłuchiwał się w potrzeby użytkowników i stale ulepszał swoje działanie tak, aby jak najlepiej spełnić oczekiwania rejestrujących się na stronie singli. Od początku funkcjonowania platformy wprowadzono dodatkowe opcje, takie jak powiadomienia e-mail w przypadku, gdy ktoś skomentuje nasz profil lub dodane przez nas zdjęcie, a także możliwość poproszenia innych użytkowników o wgranie zdjęcia wraz ze zwrotną informacją mailową potwierdzającą, że nasza prośba została spełniona. Na prośbę użytkowników umożliwiono także usuwanie uprzednio dodanych komentarzy.

Przeglądając Internet, natkniemy się na posty twórców strony publikowane na forach informatycznych, w których prosili oni osoby zainteresowane branżą IT o ocenę wyglądu, działania i szybkości strony, co potwierdza, że zależało im na opinii osób z zewnątrz tak, aby zapewnić możliwie wysoki poziom usług. Mimo długiego funkcjonowania strony, do dyspozycji użytkowników portalu w dalszym ciągu pozostaje ankieta, w której mogą podzielić się oni swoimi odczuciami odnośnie platformy, a także zasugerować funkcje, których według nich na stronie jeszcze brakuje. Jest to podejście rzadko spotykane, jednakże zdecydowanie zasługujące na pochwałę.

książka ze stronami w kształcie serca

Na co uważać?

Choć portal wydaje się prosty w nawigacji i przyjazny użytkownikowi, naszą uwagę zwróciła jedna rzecz, która nie do końca nas przekonuje. Wchodząc na stronę główną Amoredo możemy bowiem od razu zobaczyć wybrane zdjęcia użytkowników podzielone na 3 zakładki: ostatnio online, promowane profile oraz najlepiej oceniane profile. Co więcej, kliknięcie w zdjęcie powoduje automatyczne przeniesienie nas do profilu użytkownika, gdzie możemy zapoznać się ze wszystkimi informacjami, które wprowadził. Jest to funkcja dostępna dla wszystkich internautów odwiedzających Amoredo, a więc także tych, którzy jeszcze nie zarejestrowali się na stronie i odwiedzili ją jedynie z ciekawości. Dostęp do kont nie ogranicza się jedynie do wyżej wymienionych zakładek. Bez problemu możemy skorzystać z wyszukiwarki, która pozwoli nam sprawdzić profile wszystkich zarejestrowanych użytkowników.

graffiti serce

Trudno powiedzieć, co kierowało twórcami strony podczas takiego jej projektowania. Z jednej strony potencjalni nowi użytkownicy mają możliwość sprawdzenia czy na stronie znajdują się osoby, które spełniają ich oczekiwania jeszcze przed dołączeniem do społeczności Amoredo, z drugiej strony każda, nawet przypadkowa osoba dostaje dostęp do – często osobistych – informacji, którymi niekoniecznie chcielibyśmy dzielić się z całym światem, w tym między innymi o naszych oczekiwaniach odnośnie partnera i relacji, posiadanym przez nas wykształceniu czy miejscu pracy. Poddaje to w wątpliwość kwestię ochrony danych użytkowników. Nie pomaga nawet fakt, że w większości korzystają oni z nicków, ponieważ dodane zdjęcia pozwalają na bezproblemową identyfikację danej osoby.

Zanim więc dołączymy do społeczności Amoredo, warto zastanowić się, czy faktycznie chcemy, aby każdy miał możliwość zajrzenia na nasz profil i zapoznania się ze wszystkimi informacjami, które tam umieszczamy. O ile bowiem podzielenie się z obcymi ludźmi informacją o wzroście czy kolorze oczu nie jest sprawą problematyczną, o tyle nie każdy z nas chce, aby przypadkowe osoby dowiedziały się o tym, że poszukujemy partnera do przygody na jedną noc, a i takie deklaracje udało nam się znaleźć po wejściu na losowo wybrane przez nas konta.

Dziwi również fakt, że administratorzy chwalący się ręczną weryfikacją kont, nie reagują na przypadki ewidentnych prób łamania prawa. Trzy minuty na stronie wystarczyły bowiem, aby znaleźć konto młodego mężczyzny deklarującego poszukiwania partnerki na seks w wieku... od 13 lat. Wiadomo, że nie w każdym przypadku można zweryfikować intencje użytkowników, jednakże konta osób, które w sposób otwarty przyznają się do gotowości wykorzystania (co w tym wypadku wydaje się być najlepszym określeniem) osób małoletnich powinny być usuwane natychmiastowo, aby piętnować zachowania nieakceptowalne społecznie. Rozważyć należałoby także poinformowanie policji. Przynajmniej w naszej opinii, która jak widać w tym przypadku różni się od opinii właścicieli Amoredo.

Dla kogo Amoredo?

​Z Amoredo niestety już nie skorzystamy. Portal przepadł bez echa. Gorąco polecamy Ci rejestrację na Badoo - najpopularniejszy serwis randkowy w Polsce. Konto na Badoo pozwala na nawiązanie nowych znajomości z ludźmi z okolicy, ale i z całej Polski. Może zapoznasz tam obcokrajowca? Cudzoziemkę? Zwiększ swoje szanse na sukces. Badoo to ulubiony portal Polaków i może właśnie ta strona pozwoli znaleźć ci miłość.

starsza para zakochanych

Źródła:

Tvn24 Bis

>