Badoo Opinie

OGólna ocena

jakość : cena    9.0

 poziom użytkowników   9.0

łatwość użytkowania   9.0

 Obsługa klienta   9.0

 bezpieczeństwo    9.0

Współczynnik  sukcesu  9.0 

  • Przypomina zwykłą platformę społecznościową
  • Funkcja wykrywania na kogo natknąłeś się w realu
  • Sprawny kontakt z supportem
  • Weryfikacja profili użytkowników
  • Mnóstwo gier i zabaw
  • Kredyty na dodatkowe funkcje w rozsądnych cenach
  • Brak algorytmu dopasowującego użytkowników, poza kryterium lokalizacji
  • Informacje na profilach użytkowników, dostępne tylko po uzupełnieniu własnego profilu
  • Wiele funkcji wymaga wykupienia płatnych kredytów

Szukając miłości w Internecie znajdziemy wiele stron oferujących system randek online. Wśród zróżnicowanych poglądów internautów na temat portali randkowych, uwagę zwracają przeważnie pozytywne opinie Badoo. Z ponad 350 mln użytkowników na całym świecie – Badoo stało się jedną z wiodących globalnych platform społecznościowych, ale i randkowych. Sprawdźmy czy warto skorzystać z usług serwisu, któremu zaufało już tak wiele osób.

Co to jest Badoo?

Badoo zostało opracowane dla użytkowników Internetu, którzy chcą poznać przyjaciół lub potencjalne daty, szybko zamieszkało wśród tysięcy ekranów komputerowych i urządzeń mobilnych. Internetowy czat, randki i serwis społecznościowy uruchomiono w eleganckiej społeczności Soho w centrum Londynu w listopadzie 2006 r. I oferuje ponad 200 milionów użytkowników na całym świecie w ponad 190 krajach.Strona jest darmowa i dostępna. Kredyty Badoo można zdobyć i zakupić, aby odblokować dodatkowe moce i funkcje, płatne kartą kredytową lub Paypal.

Badoo uważane jest za największą platformę społecznościową na świecie. Nie do końca jest to prawdą, ponieważ istnieją serwisy mogące pochwalić się większą ilością zarejestrowanych użytkowników. Jeżeli jednak skupimy się jedynie na portalach randkowych, Badoo okazuje się niekwestionowanym liderem z blisko 60 milionami aktywnych użytkowników miesięcznie. Odwiedzając pomarańczowo-niebieską stronę Badoo możemy odnieść wrażenie, że jest tu jakby pusto. Na stronie głównej znajdziemy jedynie formularz rejestracyjny oraz dwie umieszczone w rogu zakładki: ludzie w okolicy i enigmatyczne ,,chybił-trafił”.

Aby dołączyć do społeczności Badoo musimy przejść przez 3 proste kroki. W pierwszej kolejności poproszeni zostaniemy o podanie płci, a następnie o określenie motywacji, która kieruje nami w momencie dołączania do portalu (rozmowa, poznanie nowych osób lub chęć umówienia się). Można więc założyć, że znajdziemy tutaj także takie osoby, które nie szukają miłości, a jedynie przyjaciół do wspólnego spędzania czasu. Ostatnim krokiem będzie podanie podstawowych danych, takich jak imię, data urodzenia oraz e-mail lub numer telefonu. Portal daje również możliwość rejestracji za pomocą Facebooka i Google+ (oraz kilku innych platform, których nazw nie wymieniamy ze względu na to, że nie są one powszechnie używane w Polsce).

Wyszukiwanie na Badoo

badoo logowanie

Zanim jeszcze dołączymy do Badoo, portal da nam możliwość skorzystania z wyszukiwarki, którą znajdziemy pod nazwą ,,ludzie w okolicy” w prawym górnym rogu strony głównej. Po określeniu lokalizacji, płci oraz wieku system wyszuka dla nas osoby, które wpasowują się w wymienione przez nas kryteria. Będziemy mieć również możliwość wglądu w profile znalezionych osób, jednakże nie wszystkie dane będą dla nas widoczne. Portal daje bowiem możliwość określenia, którymi informacjami chcemy dzielić się publicznie, a które pozostawimy jako prywatne lub jedynie do wglądu określonych osób.

Klikając w zagadkowe ,,chybił-trafił” znajdujące się na stronie głównej, system wyszuka dla nas losową osobę. Jest to jedna z głównych i najbardziej charakterystycznych funkcji Badoo. Gdy założymy już konto, a wyszukana osoba wpadnie nam w oko, będziemy mieć możliwość oceny jej zdjęcia za pomocą serduszka (,,tak”) lub krzyżyka (,,nie”). Jeżeli wybierzemy serduszko, a osoba, która je otrzymała odwzajemni się tym samym, zostaniemy dopasowani i będziemy mogli rozpocząć rozmowę.

Logowanie na Portalu

Aby dołączyć do społeczności Badoo musimy przejść przez 3 proste kroki. W pierwszej kolejności poproszeni zostaniemy o podanie płci, a następnie o określenie motywacji, która kieruje nami w momencie dołączania do portalu (rozmowa, poznanie nowych osób lub chęć umówienia się). Można więc założyć, że znajdziemy tutaj także takie osoby, które nie szukają miłości, a jedynie przyjaciół do wspólnego spędzania czasu. Ostatnim krokiem będzie podanie podstawowych danych, takich jak imię, data urodzenia oraz e-mail lub numer telefonu. Portal daje również możliwość rejestracji za pomocą Facebooka i Google+ (oraz kilku innych platform, których nazw nie wymieniamy ze względu na to, że nie są one powszechnie używane w Polsce).

Rejestracja na portalu, jak i korzystanie ze znacznej części jego funkcji jest darmowe. Bez ponoszenia żadnych kosztów możemy więc utworzyć i uzupełnić profil, wyszukać osoby w okolicy oraz prowadzić rozmowy z aż 10 osobami dziennie. Jeżeli jednak chcemy wyróżnić się na tle milionów singli, musimy skorzystać z opcji płatnych, które w portal randkowy Badoo dostępne są w dwóch formach – ,,supermożliwości” oraz ,,kredytów”.

para badoo

Supermożliwości i Opłaty na Badoo

Tzw. Supermożliwości to pełen pakiet usług premium. Dzięki niemu dostaniemy dostęp do całego szeregu opcji, z których korzystania nie ma możliwości w przypadku użytkowania członkostwa podstawowego. Dzięki Supermożliwościom nasze konto zostanie uzupełnione o folder LUBIĄ CIĘ, który podsumuje komu wpadliśmy w oko podczas korzystania z opcji Chybił - Trafił. Pakiet ten pozwoli nam na przeglądanie serwisu w trybie niewidocznym, dzięki czemu inni użytkownicy nie dowiedzą się, że odwiedziliśmy ich konto. Korzystając z tej opcji uzyskamy możliwość cofnięcia ostatniego głosu na ,,nie” w Chybił-Trafił, a także możliwość uczestniczenia w czacie z najpopularniejszymi użytkownikami i przesyłania bezpośrednich wiadomości.

badoo aplikacja mobilna

Ciekawą opcją wydaje się również tzw. przesyłka specjalna – dzięki niej użytkownicy do których wysyłamy wiadomości sprawdzą korespondencję od nas jako pierwszą. To bardzo praktyczne rozwiązanie biorąc pod uwagę, że każdego dnia członkowie społeczności wymieniają między sobą dziesiątki wiadomości i niektóre z nich potrafią zwyczajnie umknąć. Wykupienie Supermożliwości pozwoli nam również na korzystanie z serwisu z wyłączeniem reklam, których nikt z nas przecież nie lubi i które potrafią być bardzo irytujące. Supermożliwości są opcją odnawialną, którą wykupić możemy na miesiąc, trzy miesiące, pół roku lub rok. Subskrypcję można jednak w każdym momencie anulować, dzięki czemu unikniemy przedłużenia pakietu, a co za tym idzie – dodatkowych kosztów.

Kolejną płatną opcją są Kredyty, które pomogą nam wyróżnić się na tle innych członków Badoo. Serwis daje możliwość wykupienia różnej ilości Kredytów oraz dowolnego nimi dysponowania. Z ich pomocą będziemy w stanie podnieść pozycję naszego konta w wynikach wyszukiwania, zwiększyć częstotliwość pojawiania się w wynikach Chybił-trafił czy też wysyłać wirtualne prezenty użytkownikom, którzy wpadli nam w oko, aby podkreślić nasze zainteresowanie daną osobą. Również i w tym przypadku możemy zdecydować się na opcję automatycznego doładowania, dzięki któremu nie będziemy musieli pamiętać o dokupieniu Kredytów, a ich liczba zostanie uzupełniona, kiedy poziom ich dostępności spadnie do mniej niż 200.

Czego możesz się spodziewać w aplikacji?


Niezależnie od tego, czy używasz Badoo na iPhone'a, Androida lub na stronie internetowej do czatu, funkcje są praktycznie identyczne w każdej formie. Tutaj dowiesz się o wszystkich ekscytujących sposobach łączenia się z nowymi ludźmi i korzystania z każdej funkcji na komputerze lub urządzeniu mobilnym.

Profil

Profil służy jako autoprezentacja dla innych użytkowników. Aby zrobić najlepsze pierwsze wrażenie, dodaj zdjęcia i filmy oraz wypełnij każdą sekcję informacjami o sobie, aby znaleźć osoby o podobnych zainteresowaniach. Po zalogowaniu kliknij swoje imię na górze strony lub aplikacji mobilnej, aby uzyskać dostęp do swojego profilu. 

Wiadomości

Niezależnie od tego, czy jesteś online, czy nie, możesz otrzymywać wiadomości od innych członków w skrzynce odbiorczej wiadomości. Odwiedź swoją skrzynkę odbiorczą, aby przeczytać wiadomości wysłane w trybie offline, porozmawiać w czasie rzeczywistym i sprawdzić „Aplikację dnia” oraz „Zdjęcie dnia” wysłane przez Badoo.

Ludzie w pobliżu 


Wyszukaj Badoo w poszukiwaniu nowych przyjaciół i potencjalnych dat za pomocą „Osoby w pobliżu”. Możesz również wyszukiwać w innej lokalizacji geograficznej, klikając ikonę ustawień w prawym górnym rogu. Na komputerze możesz dodatkowo filtrować osoby w pobliżu według wieku, płci i tego, czy chcesz „poznać nowych przyjaciół”, „czat” lub „data”.

Spotkania
 

Podobnie jak w aplikacjach rankingowych „Hot or Not”, ta funkcja pozwala zobaczyć potencjalnych nowych przyjaciół lub romantycznych partnerów. Kliknij ikonę serca, jeśli masz jakieś zainteresowanie, lub ikonę „X”, jeśli nie. Spotkania to szybki, przyjemny i łatwy sposób na przeglądanie profili innych członków Badoo i łączenie się z zainteresowanymi.

Ulubione

Jeśli podoba Ci się profil Badoo danej osoby podczas wyszukiwania za pomocą funkcji „Osoby w pobliżu”, możesz dodać je do listy ulubionych, klikając ikonę gwiazdki.

Chcesz zobaczyć, kto natknął się na Twój profil? 

Funkcja „Odwiedzający” to miejsce, w którym można to zrobić. Tutaj znajdziesz listę osób, które odwiedziły Twój profil, kiedy go obejrzeli i jak znaleźli Cię na Badoo. Jest to świetny sposób na znalezienie osób o podobnych zainteresowaniach, zwłaszcza tych, którzy znaleźli Cię za pośrednictwem funkcji „Osoby w pobliżu”.

ZOBACZ KTO ODWIEDZIŁ TWÓJ PROFIL

Polubiłeś

Ta sekcja zawiera listę wszystkich osób, które preferowałeś podczas gry w Spotkania online lub na urządzeniu mobilnym.

Polubił cię 

Ta sekcja zawiera wszystkie osoby, które kliknęły ikonę serca na swoim profilu podczas grania w spotkania.

ZOBACZ KTO CIĘ POLUBIŁ

Wzajemny 

Tutaj łączą się pomyślne spotkania. Jeśli ty i inny członek lubicie się wzajemnie po obejrzeniu zdjęcia w funkcji Spotkania, zostaniesz o tym powiadomiony za pośrednictwem tej sekcji. Ponieważ uczucia są wzajemne, nie ma więcej zgadywania, czy poczujecie do siebie miętę...

Zablokowany
 

Chcesz zapobiec dalszej interakcji z kimś? Zablokuj członków Badoo i powstrzymaj ich przed kontaktowaniem się z nimi lub oglądaniem ich w czasie wyszukiwania lub w czasie spotkania.

Co nam nie przypadło do gustu?

Niewątpliwą wadą serwisu jest fakt, że choć możemy korzystać z niego w języku polskim, to Regulamin dostępny jest wyłącznie w wersji angielskiej. Na szczęście dział z odpowiedziami na najważniejsze pytania (Centrum Pomocy) uwzględnia język polski, a dzięki podziałowi na rozbudowane sekcje wydaje się on być bardzo przejrzysty. 

Użytkownicy wskazują jednak, że warto zwrócić uwagę na sam proces rejestracji i użyć do tego celu nowo utworzonego adresu e-mail. Kiedy podamy bowiem hasło do e-maila lub Facebooka w trakcie tworzenia konta, Badoo przechwyci listę naszych kontaktów, by następnie przesyłać naszym znajomym niekończące się zaproszenia do skorzystania z aplikacji. Nie każdy chce przecież informować wszystkich o tym, że szuka miłości na portalu randkowym – szczególnie, gdy na liście naszych kontaktów znajdują się nasi współpracownicy czy też partnerzy biznesowi, którzy tego typu korespondencję mogą uznać za niepoważną.

dziewczyna i chłopak z badoo

Opinie o Badoo

Badoo The One

Czy warto stać się członkiem społeczności Badoo? Wydaje się, że tak, ponieważ duża liczba użytkowników zwiększa nasze szanse na poznanie osoby, która naprawdę nam odpowiada, a dostęp do serwisu z urządzeń mobilnych pozwala nam na bycie w ciągłym kontakcie z innymi użytkownikami. Na forach internetowych znajdziemy wiele wpisów singli, którzy właśnie tutaj poznali swoją drugą połówkę. Jak zawsze w przypadku randkowania online należy jednak wykazać się rozsądkiem i rozwagą, jednakże strona wprowadziła funkcje, które w pewnym stopniu pomogą nam ustrzec się przed oszustami.

Badoo opinie stawia na bezpieczeństwo użytkowników świetnie zdając sobie sprawę z tego, że tak duża liczba zarejestrowanych osób zwiększa ryzyko pojawienia się na portalu osób podających się za kogoś innego. System bezpośrednich wiadomości oraz innowacyjny wideo-czat pozwala na zweryfikowanie tego, kto siedzi po drugiej stronie ekranu, zapewniając tym samym względne bezpieczeństwo bez konieczności podawania prywatnych danych. Pozwala to również na lepsze poznanie się dwojga ludzi przed podjęciem decyzji o spotkaniu na żywo.

>