BADOO

Recenzja

Recenzja

Szukając miłości w Internecie znajdziemy wiele stron oferujących system randek online. Wśród nich zdecydowanie wyróżnia się Badoo, które – z ponad 350 mln użytkowników na całym świecie – stało się jedną z wiodących globalnych platform społecznościowych. Sprawdźmy więc czy warto skorzystać z usług serwisu, któremu zaufało już tak wiele osób.

Badoo opisuje siebie, jako największą platformę społecznościową na świecie. Nie do końca jest to prawdą, ponieważ istnieją serwisy mogące pochwalić się większą ilością zarejestrowanych użytkowników. Jeżeli jednak skupimy się jedynie na portalach randkowych, Badoo okazuje się niekwestionowanym liderem z blisko 60 milionami aktywnych użytkowników miesięcznie. Odwiedzając pomarańczowo-niebieską stronę Badoo możemy odnieść wrażenie, że jest tu jakby pusto. Na stronie głównej znajdziemy jedynie formularz rejestracyjny oraz dwie umieszczone w rogu zakładki: ludzie w okolicy i enigmatyczne ,,chybił-trafił”.

para badoo

Aby dołączyć do społeczności Badoo musimy przejść przez 3 proste kroki. W pierwszej kolejności poproszeni zostaniemy o podanie płci, a następnie o określenie motywacji, która kieruje nami w momencie dołączania do portalu (rozmowa, poznanie nowych osób lub chęć umówienia się). Można więc założyć, że znajdziemy tutaj także takie osoby, które nie szukają miłości, a jedynie przyjaciół do wspólnego spędzania czasu. Ostatnim krokiem będzie podanie podstawowych danych, takich jak imię, data urodzenia oraz e-mail lub numer telefonu. Portal daje również możliwość rejestracji za pomocą Facebooka i Google+ (oraz kilku innych platform, których nazw nie wymieniamy ze względu na to, że nie są one powszechnie używane w Polsce).

Wyszukiwanie na Badoo

badoo logowanie

Zanim jeszcze dołączymy do Badoo, portal da nam możliwość skorzystania z wyszukiwarki, którą znajdziemy pod nazwą ,,ludzie w okolicy” w prawym górnym rogu strony głównej. Po określeniu lokalizacji, płci oraz wieku system wyszuka dla nas osoby, które wpasowują się w wymienione przez nas kryteria. Będziemy mieć również możliwość wglądu w profile znalezionych osób, jednakże nie wszystkie dane będą dla nas widoczne. Portal daje bowiem możliwość określenia, którymi informacjami chcemy dzielić się publicznie, a które pozostawimy jako prywatne lub jedynie do wglądu określonych osób.

Klikając w zagadkowe ,,chybił-trafił” znajdujące się na stronie głównej, system wyszuka dla nas losową osobę. Jest to jedna z głównych i najbardziej charakterystycznych funkcji Badoo. Gdy założymy już konto, a wyszukana osoba wpadnie nam w oko, będziemy mieć możliwość oceny jej zdjęcia za pomocą serduszka (,,tak”) lub krzyżyka (,,nie”). Jeżeli wybierzemy serduszko, a osoba, która je otrzymała odwzajemni się tym samym, zostaniemy dopasowani i będziemy mogli rozpocząć rozmowę.

Logowanie na Portalu

Aby dołączyć do społeczności Badoo musimy przejść przez 3 proste kroki. W pierwszej kolejności poproszeni zostaniemy o podanie płci, a następnie o określenie motywacji, która kieruje nami w momencie dołączania do portalu (rozmowa, poznanie nowych osób lub chęć umówienia się). Można więc założyć, że znajdziemy tutaj także takie osoby, które nie szukają miłości, a jedynie przyjaciół do wspólnego spędzania czasu. Ostatnim krokiem będzie podanie podstawowych danych, takich jak imię, data urodzenia oraz e-mail lub numer telefonu. Portal daje również możliwość rejestracji za pomocą Facebooka i Google+ (oraz kilku innych platform, których nazw nie wymieniamy ze względu na to, że nie są one powszechnie używane w Polsce).

Rejestracja na portalu, jak i korzystanie ze znacznej części jego funkcji jest darmowe. Bez ponoszenia żadnych kosztów możemy więc utworzyć i uzupełnić profil, wyszukać osoby w okolicy oraz prowadzić rozmowy z aż 10 osobami dziennie. Jeżeli jednak chcemy wyróżnić się na tle milionów singli, musimy skorzystać z opcji płatnych, które w Badoo dostępne są w dwóch formach – ,,supermożliwości” oraz ,,kredytów”.

Supermożliwości i Opłaty na Badoo

Tzw. Supermożliwości to pełen pakiet usług premium. Dzięki niemu dostaniemy dostęp do całego szeregu opcji, z których korzystania nie ma możliwości w przypadku użytkowania członkostwa podstawowego. Dzięki Supermożliwościom nasze konto zostanie uzupełnione o folder LUBIĄ CIĘ, który podsumuje komu wpadliśmy w oko podczas korzystania z opcji Chybił - Trafił. Pakiet ten pozwoli nam na przeglądanie serwisu w trybie niewidocznym, dzięki czemu inni użytkownicy nie dowiedzą się, że odwiedziliśmy ich konto. Korzystając z tej opcji uzyskamy możliwość cofnięcia ostatniego głosu na ,,nie” w Chybił-Trafił, a także możliwość uczestniczenia w czacie z najpopularniejszymi użytkownikami i przesyłania bezpośrednich wiadomości.

badoo aplikacja mobilna

Ciekawą opcją wydaje się również tzw. przesyłka specjalna – dzięki niej użytkownicy do których wysyłamy wiadomości sprawdzą korespondencję od nas jako pierwszą. To bardzo praktyczne rozwiązanie biorąc pod uwagę, że każdego dnia członkowie społeczności wymieniają między sobą dziesiątki wiadomości i niektóre z nich potrafią zwyczajnie umknąć. Wykupienie Supermożliwości pozwoli nam również na korzystanie z serwisu z wyłączeniem reklam, których nikt z nas przecież nie lubi i które potrafią być bardzo irytujące. Supermożliwości są opcją odnawialną, którą wykupić możemy na miesiąc, trzy miesiące, pół roku lub rok. Subskrypcję można jednak w każdym momencie anulować, dzięki czemu unikniemy przedłużenia pakietu, a co za tym idzie – dodatkowych kosztów.

Kolejną płatną opcją są Kredyty, które pomogą nam wyróżnić się na tle innych członków Badoo. Serwis daje możliwość wykupienia różnej ilości Kredytów oraz dowolnego nimi dysponowania. Z ich pomocą będziemy w stanie podnieść pozycję naszego konta w wynikach wyszukiwania, zwiększyć częstotliwość pojawiania się w wynikach Chybił-trafił czy też wysyłać wirtualne prezenty użytkownikom, którzy wpadli nam w oko, aby podkreślić nasze zainteresowanie daną osobą. Również i w tym przypadku możemy zdecydować się na opcję automatycznego doładowania, dzięki któremu nie będziemy musieli pamiętać o dokupieniu Kredytów, a ich liczba zostanie uzupełniona, kiedy poziom ich dostępności spadnie do mniej niż 200.

Co nam nie przypadło do gustu?

Niewątpliwą wadą serwisu jest fakt, że choć możemy korzystać z niego w języku polskim, to Regulamin dostępny jest wyłącznie w wersji angielskiej. Na szczęście dział z odpowiedziami na najważniejsze pytania (Centrum Pomocy) uwzględnia język polski, a dzięki podziałowi na rozbudowane sekcje wydaje się on być bardzo przejrzysty. 

Użytkownicy wskazują jednak, że warto zwrócić uwagę na sam proces rejestracji i użyć do tego celu nowo utworzonego adresu e-mail. Kiedy podamy bowiem hasło do e-maila lub Facebooka w trakcie tworzenia konta, Badoo przechwyci listę naszych kontaktów, by następnie przesyłać naszym znajomym niekończące się zaproszenia do skorzystania z aplikacji. Nie każdy chce przecież informować wszystkich o tym, że szuka miłości na portalu randkowym – szczególnie, gdy na liście naszych kontaktów znajdują się nasi współpracownicy czy też partnerzy biznesowi, którzy tego typu korespondencję mogą uznać za niepoważną.

dziewczyna i chłopak z badoo

Opinie o Badoo

Badoo The One

Czy warto stać się członkiem społeczności Badoo? Wydaje się, że tak, ponieważ duża liczba użytkowników zwiększa nasze szanse na poznanie osoby, która naprawdę nam odpowiada, a dostęp do serwisu z urządzeń mobilnych pozwala nam na bycie w ciągłym kontakcie z innymi użytkownikami. Na forach internetowych znajdziemy wiele wpisów singli, którzy właśnie tutaj poznali swoją drugą połówkę. Jak zawsze w przypadku randkowania online należy jednak wykazać się rozsądkiem i rozwagą, jednakże strona wprowadziła funkcje, które w pewnym stopniu pomogą nam ustrzec się przed oszustami.

Badoo stawia na bezpieczeństwo użytkowników świetnie zdając sobie sprawę z tego, że tak duża liczba zarejestrowanych osób zwiększa ryzyko pojawienia się na portalu osób podających się za kogoś innego. System bezpośrednich wiadomości oraz innowacyjny wideo-czat pozwala na zweryfikowanie tego, kto siedzi po drugiej stronie ekranu, zapewniając tym samym względne bezpieczeństwo bez konieczności podawania prywatnych danych. Pozwala to również na lepsze poznanie się dwojga ludzi przed podjęciem decyzji o spotkaniu na żywo.

>