Be2 

Be2 to międzynarodowy portal randkowy z którego – jak przeczytamy na stronie – skorzystało już ponad 750 tysięcy Polaków. Serwis określa się jako miejsce, gdzie spotkamy tylko realnych użytkowników, którzy mają poważne zamiary i szukają stałego związku. Czy Be2 rzeczywiście jest szansą na znalezienie miłości?

            Be2 to zdecydowanie jeden z najbardziej rozpoznawalnych serwisów randkowych w Polsce. Strona deklaruje, że zarejestrowało się na niej już ponad 766 tysięcy polskich użytkowników, a 40% z tych, którzy wykupili usługę Premium znalazło tu swoją miłość. Dowodem na skuteczność strony mają być zamieszczone na portalu historie miłosne osób, które dołączyły do społeczności, a które w dowodzie wdzięczności postanowiły podzielić się swoimi doświadczeniami.

Kiedy sprawdzimy zakładkę zobaczymy, że znajduje się tam kilkanaście historii. To niewiele, jak na portal działający na tak wielką skalę. Aby jednak nie uprzedzać się do strony już na samym początku możemy założyć, że nie każda para chce dzielić się swoją prywatną historią, a tym bardziej udostępniać swoje zdjęcie – w końcu szukanie miłości na portalu randkowym to dla niektórych wciąż temat tabu, mimo że Polacy coraz chętniej korzystają z tej możliwości.

Jak wygląda logowanie?

        Według statystyk Be2 stosunek kobiet do mężczyzn zarejestrowanych na stronie wynosi 57 do 43, co wydaje się dobrym wynikiem. Sama rejestracja na Be2 jest bezpłatna i podobnie jak w przypadku innych dużych stron randkowych, wiąże się z wypełnieniem testu. Test osobowości Be2 bazuje na pytaniach nawiązujących do kryteriów psychologicznych, socjologicznych i antropologicznych. Jak zapewniają twórcy strony – opiera się na metodach naukowych.

Wypełnienie testu pozwala serwisowi na dopasowanie i zaproponowanie nam użytkowników, którzy wpisują się w nasze oczekiwania i z którymi – przynajmniej według algorytmu – mamy szansę na stworzenie długiego i stabilnego związku. W praktyce oznacza to tyle, że portal samodzielnie zasugeruje nam osoby z którymi warto nawiązać kontakt i których oczekiwania oraz charakter pokrywają się z tym, czego my sami oczekujemy od idealnego partnera.

be2 logowanie

           Rozwiązanie testu osobowości Be2 jest darmowe i daje nam kilka dodatkowych korzyści. Oprócz wyniku testu otrzymamy również opis idealnego partnera, a także listę rekomendacji spośród innych zarejestrowanych użytkowników, z którą będziemy mogli zapoznać się bez żadnych zobowiązań. Kiedy jednak ktoś wpadnie nam w oko, będziemy musieli wykupić opcję Premium, aby mieć możliwość wykonania kolejnych kroków, takich jak wysyłanie wiadomości czy przeglądanie zdjęć.

Wiadomości i Bezpieczeństwo

            Samo wysyłanie wiadomości na portalu odbywa się w ten sam sposób, co na innych dużych stronach randkowych.    Każdy użytkownik posiada więc swoją własną skrzynkę odbiorczą, dzięki czemu nie musimy podawać innym członkom społeczności naszych osobistych danych i możemy komunikować się z nimi jedynie za pomocą portalu, zachowując anonimowość tak długo, jak tylko chcemy. Be2 podkreśla, że zależy mu na bezpieczeństwie użytkowników, dlatego też zachęca do zgłaszania wszelkich zachowań naruszających Regulamin serwisu i sprawiających, że członkowie mogliby czuć się niekomfortowo. Wszystkie konta, wprowadzane na nich informacje oraz zdjęcia są ręcznie weryfikowane przez moderatorów serwisu, aby możliwie szybko wyeliminować fałszywe profile. Be2 zadbało również o bezpieczną transmisję danych, używając tylko szyfrowanych połączeń.

Ciekawe funkcje

            Oprócz bezpieczeństwa portal stawia również na przyjacielską, pomocną atmosferę. Możemy więc liczyć na wsparcie w trakcie zakładania profilu i szereg wskazówek odnośnie tego jak uzupełnić konto, aby wyglądało atrakcyjnie dla innych członków społeczności i zachęciło ich do nawiązania z nami kontaktu. Ciekawym rozwiązaniem jest również Gwarancja Kontaktu, którą uzyskamy w ramach członkostwa Premium. Polega ona na tym, że po wykupieniu pakietu Premium, Be2 gwarantuje nam możliwość utrzymywania kontaktu z przynajmniej 10 osobami. Jeżeli w trakcie trwania ważności pakietu, nie nawiążemy znajomości z taką ilością użytkowników, nasz pakiet zostanie bezpłatnie przedłużony, aż do momentu, w którym zapoznamy się z przynajmniej 10 potencjalnymi partnerami lub partnerkami.

splecione dłonie z tatuażami kotwicy

Jest to opcja, która zdecydowanie wyróżnia Be2 na tle wszystkich innych portali randkowych. Łatwo bowiem wyobrazić sobie sytuację, w której na portalu chwilowo nie będzie użytkowników, wpasowujących się we wszystkie podane przez nas kryteria (a wśród nich wiek, lokalizacja, wykształcenie, status itp.). Jeżeli jednak takie osoby pojawią się później, będziemy w dalszym ciągu mieć możliwość kontaktu z nimi w ramach początkowo wykupionego pakietu.

Opłaty i Usuwanie Konta na Be2

            Tak jak na innych stronach randkowych, również na Be2 członkostwo Premium przedłużane jest automatycznie. Oznacza to, że w przypadku braku rezygnacji z członkostwa Premium na 14 dni przed wygaśnięciem naszego pakietu, zostanie on przedłużony bez konieczności dokonywania jakichkolwiek dodatkowych czynności, a system sam obciąży nasz rachunek bankowy płatnością za kolejny okres. Warto więc pamiętać, aby w przypadku braku zainteresowania przedłużeniem pakietu wypowiedzieć serwisowi umowę.  

W Regulaminie znajdziemy różne sposoby wypowiedzenia umowy – jak chociażby za pomocą poczty elektronicznej. Osoby, które skorzystały z tej opcji zaznaczają jednak, że czasem konieczne jest kilkakrotne wysłanie wiadomości, gdyż biuro obsługi – mimo deklarowanego zaangażowania – nie zawsze od razu odpisuje na maile. Warto więc kontaktować się z nim tak długo, aż otrzymamy pisemne potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia, aby w razie obciążenia naszego konta mieć podkładkę do ubiegania się o zwrot pieniędzy. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ opłaty na Be2 należą do wysokich, a ,,zaskoczeni” internauci, którzy nie doczytali Regulaminu mówią o ściąganiu z ich konta kwot rzędu 240zł i więcej

Na co uważać na Be2?

           Choć portal w znacznym stopniu przypomina inne serwisy randkowe, uwagę zwraca kilka niedopatrzeń lub celowych zabiegów, które nie do końca się sprawdzają. Najważniejszym z nich jest brak możliwości edycji odpowiedzi podanych w trakcie wypełniania testu osobowości. O ile możemy edytować takie dane jak hobby czy lokalizacja, o tyle nie możemy zmienić odpowiedzi dotyczących naszej osobowości. Ta, jak wiadomo, kształtuje się na podstawie różnych doświadczeń i po roku od założenia konta może okazać się, że mamy już inne poglądy i oczekiwania względem ważnych dla nas kwestii. Rozwiązaniem jest tu tylko założenie nowego konta – wiąże się to jednak z ponownym rozwiązywaniem testu osobowości (czego można byłoby uniknąć w przypadku możliwości edytowania poszczególnych odpowiedzi), a często także z dodatkowymi nakładami finansowymi.

            Internauci zwracają również uwagę na to, że pomimo ręcznej weryfikacji kont, nie wszystkie profile wyglądają na prawdziwe, a część otrzymywanych odpowiedzi sprawia wrażenie automatycznych wiadomości (głównie ze względu na płytką treść i błędy ortograficzne). Użytkownicy narzekają, że chociaż wypełnili test oraz jasno określili swoje oczekiwania względem drugiej osoby, system dopasowywał ich do użytkowników z innego kraju, a sam indeks dopasowania (a więc stopień kompatybilności pomiędzy osobami) oscylował w okolicy 0 – co poddaje w wątpliwość sens uwzględniania takiej osoby na liście potencjalnych partnerów.

splecione dłonie tatuaże

Dlaczego warto?

           Czy warto skorzystać z Be2? Darmowe założenie konta oraz lista potencjalnych partnerów sprawiają, że tak naprawdę nic nie tracimy i tylko od nas zależy czy będziemy chcieli kontynuować korzystanie ze strony w płatnym trybie. Niewątpliwą zaletą jest fakt, że portal jasno definiuje się jako miejsce do poszukiwania poważnego związku, więc możemy założyć, że nie spotkamy tu osób, które szukają przyjaźni lub logują się na stronie dla zabicia czasu, a jedynie takie, którym zależy na poznaniu stałego partnera. Naszym zdaniem warto dać szansę Be2 – chociażby ze względu na dużą liczbę zarejestrowanych użytkowników. Pamiętajmy jednak, aby przed skorzystaniem ze strony szczegółowo zapoznać się z Regulaminem, aby uniknąć niespodzianek.

Źródła:

Wikipedia

  • Barbara pisze:

    Problemem na takich portalach – przynajmniej w moim przypadku (a może nie tylko moim) – jest data urodzenia, zgodnie z którą mam lat 70, natomiast z wyglądu i sylwetki 60. Mimo, że podobam się mężczyznom w przedziale wiekowym 50-70, na ogół dostawałam od serwisu propozycje panów
    po 70-ce. Dlatego nie mam zaufania do tego typu portali.

  • >