C-Date – Ranking Portali Randkowych 2021, Opinie Użytkowników

Portal C-Date powstał z myślą o osobach, które nie są zainteresowane wchodzeniem w stałe związki partnerskie. Nie stronią jednak od kontaktów erotycznych z przedstawicielami płci przeciwnej. Daje im to możliwość cieszenia się wolnością i swobodą w podejmowaniu samodzielnych decyzji a jednocześnie korzystanie z wszystkich uroków życia.

Dla kogo portal randkowy?

Hasło przewodnie C-Date to ,,ekskluzywne spotkania bez zobowiązań”. Dotyczy to również osób o preferencjach homoseksualnych. Na rynku związanym z branżą erotyczną strona jest liderem casual dating. Nieczęsto można się spotkać z tym określeniem, więc animatorzy strony tłumaczą to jako „luźne randkowanie”. Jest to formuła najbardziej odpowiednia dla mężczyzn i kobiet, nieplanujących wchodzenia w poważniejszy związek z poznaną w ten sposób osobą. Interesują ich miłe ale przelotne znajomości bez dalszych zobowiązań. Pojęcie casual dating nie jest równoznaczne z romansem, przygodą miłosną, czy randką na jedną noc z przygodnie poznanym partnerem. C-date ma za zadnie łączyć ludzi o podobnych upodobaniach erotycznych i preferencjach seksualnych.

Użytkownicy portalu postrzegają go na ogół jako miejsce, w którym można poznać kogoś na jednorazowy seks. Takie opinie ukazują się we wpisach w Internecie. Z drugiej strony, autorom portalu znane są historie osób, które poznały swoją miłość właśnie na C-Date. Czasem miłość pojawia się w najbardziej nieoczekiwanym momencie. Spotkanie typu casual dating na portalu randkowym może stać się jej początkiem.

Logowanie do C-Date

Darmowa rejestracja na stronie zapewnia dostęp do podstawowych opcji. Strona nie przewiduje samodzielnego wyszukiwania partnerów. Użytkownik otrzymuje do wypełnienia kwestionariusz, w którym musi określić swoje preferencje seksualne. Takie zadanie mają wszyscy użytkownicy, więc operator ma pełny materiał porównawczy. Udzielone odpowiedzi są kojarzone z odpowiedziami innych użytkowników na zasadzie zbieżności upodobań. Finalnie, każdy z nich otrzymuje listę z propozycjami kontaktów spełniających kryteria i oczekiwania.

Opłaty na C-Date dotyczą tylko panów.

Ponieważ C-Date kreuje się jako miejsce ekskluzywne, ceny opłat nie zaskakują. Rejestracja umożliwia otrzymywanie wiadomości od wyselekcjonowanych użytkowników. Aby na nie odpowiedzieć potrzebne jest członkostwo premium. Pakiet 3-miesięczny kosztuje 74,90 zł, 6-miesięczny 44,90zł, a 12-miesięczny 34,90zł. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że pod cennikiem znajduje się informacja napisana drobnym drukiem mówiąca o tym, iż są to ceny za jeden miesiąc korzystania z usługi premium w wybranym pakiecie. W sumie korzystanie ze strony wiąże się zatem z opłatami rzędu od 225 zł do 420 zł. Podano, że opłaty dotyczą tylko panów.

Na stronie nie ma informacji o zniżkach, czy promocjach. Ale dla cierpliwych może otworzyć się taka szansa. Jeden z użytkowników napisał na forum, że gdy wstrzymał się na miesiąc z wykupieniem pakietu premium portal zaproponował mu zniżki – pierwszą w wysokości 20% oraz kolejną w wysokości 40%. Taka wskazówka może być bardzo przydatna dla korzystających z C-Date.

Warunki korzystania z C-Date

Jeżeli umowa nie zostanie wypowiedziana w terminie 14 dni przed końcem ważności aktualnego pakietu, jej odnowienie następuje automatycznie. Wiąże się to z również automatycznym naliczeniem należności i ściągnięciem jej z konta lub karty kredytowej użytkownika. Na ten temat pojawiało się na forach internetowych wiele słów krytyki. Były one o tyle nieuzasadnione, że informacje o możliwości wypowiedzenia usługi i automatycznym odnawianiu się pakietu znajdują się w Regulaminie korzystania z C-Date oraz dodatkowo pod cennikiem.  W każdym z tych miejsc są zapisane wytłuszczoną czcionką, zatem nie da się ich przeoczyć podczas zapoznawania się z warunkami umowy lub nawet przy pobieżnym przeczytania tekstu zamieszczonego na stronie serwisu.

W razie wystąpienia jakichś problemów można się kontaktować z działem obsługi C-Date za pomocą e-mail, faksu albo drogą listowną. Siedziba firmy znajduje się w Luksemburgu, więc wielu internautów sądzi, że rezygnacja z usługi portalu jest możliwa wyłącznie poprzez wysłanie listu lub faksu na luksemburski adres kontaktowy. Zapisy Regulaminu wskazują, że nie jest to prawda. Każdy kto rejestruje się na portalu, ma obowiązek potwierdzenia zaznajomienia się z Regulaminem i wyrażenia akceptacji dla pełnej jego treści. Nie może więc być mowy o wyłudzani pieniędzy. Na wszelkich tego typu portalach powszechnie jest praktykowane automatyczne odnawianie się pakietu premium i związane z tym dalsze procedury.

Jaka jest oferta funkcji dla użytkowników C-Date?

Portal reklamuje się jako miejsce ekskluzywne, dedykowane osobom o wysokim statusie materialnym i na eksponowanych stanowiskach. Dla nich mniej liczy się cena, bardziej zależy im na kontakcie z osobami z podobnych kręgów. Członkostwo premium umożliwia wgląd w ogólne informacje dotyczące wyselekcjonowanych pod względem tych kryteriów innych użytkowników. Każdy może inicjować kontakty lub odpowiadać na zgłoszenia potencjalnych uczestników spotkania. Ofertę wyróżnia więc nie tylko „ekskluzywna” cena, ale również ilość funkcji zawężona do formuły dotyczącej określonego rodzaju użytkowników.

Zabieg ten ma na celu wywołanie wrażenia miejsca luksusowego lub intencjonalne weryfikowanie użytkowników pod kątem zamożności. W Internecie można znaleźć mniej prestiżowe oferty, z których korzystanie jest mniej obciążające pod względem finansowym. Użytkowników o podobnym profilu można znaleźć na stronie DateZone, oferującej sporo darmowych funkcji. Jest to opcja alternatywna dla C-Date.

Opinie o C-Date

Trudno wypowiadać się jednoznacznie, czy warto korzystać z tego serwisu. Użytkownicy dzielili się opisami przypadków, że pomimo określenia zakresu terytorialnego otrzymywali wiadomości z Australii, czy Nigerii, tłumaczone nieudolnie na język polski (prawdopodobnie z zastosowaniem internetowego translatora). Takie kontakty są dla polskich klientów portalu bezużyteczne.

Inny użytkownik zwrócił uwagę na to, że prawdopodobnie strona przeznaczona do wyszukiwania partnerów na szybki seks przyciągnie głównie mężczyzn. Jednak tezie tej zaprzeczył fakt, że od razu po zarejestrowaniu się, jeszcze przed uszczegółowieniem profilu, dotarła do niego wiadomość od kobiety z propozycją spędzenie wspólnej nocy. Być może do korzystania z usług C-Date zachęca kobiety to, że mają tam wszystko za darmo.

Na stronie nie ma informacji czy i w jaki sposób weryfikowane są profile. A przecież jeśli w grę wchodzą kontakty intymne, nie każdy zdecyduje się na „randkę w ciemno”. Przypadki opisane przez niektórych użytkowników wzbudzają refleksję, czy wszystkie konta są autentyczne, czy też tworzą je administratorzy dla zachęty do wykupienia pakietu premium. Korzystanie z portali randkowych może być dla niektórych osób źródłem zadowolenia, dając im szansę na aktywne życie erotyczne. Chociaż wiąże się także z pewnym stopniem ryzyka, zawsze znajdą się chętni do poszukiwania partnerów na stronach C-Date.