Recenzja

C-date

Datezone Logo 150px

DARMOWA ALTERNATYWA C-DATE >>

Nie wszystkich interesują stałe związki. Wielu singli cieszy się swoją wolnością, ale nie chce rezygnować z jakichkolwiek kontaktów z płcią przeciwną. Takie osoby stawiają na niezobowiązujące spotkania, które często kończą się śniadaniem w łóżku. To właśnie dla nich powstał portal C-date.

Dla kogo?

            C-date to portal randkowy, którego hasłem przewodnim są ,,ekskluzywne spotkania bez zobowiązań” - także dla par oraz osób homoseksualnych! Strona promuje się jako lider na rynku casual dating – określenia nieco enigmatycznego, gdyż rzadko spotykanego. Co się za nim kryje? Administratorzy strony piszą, iż dla niektórych przygoda miłosna lub romans to rozwiązania nie do końca spełniające ich oczekiwania, tak samo jak randka na jedną noc, która może pozostawiać niekomfortowe odczucia. Alternatywą ma być więc "casual dating". Trudno jednoznacznie stwierdzić czym ,,luźne randkowanie” miałoby różnić się od przygody miłosnej czy spotkania na jeden raz. Idea która przyświeca stronie to łączenie ze sobą ludzi, których nie interesują stałe związki, a jedynie przelotne, niezobowiązujące znajomości. Z drugiej strony autorzy poszukują też historii od osób, które na C-date poznały swoją miłość. Wydaje się to przeczyć temu, jak portal odbierany jest przez jego użytkowników, którzy w opiniach w Internecie wyznają, że stronę uważają głównie za miejsce do poznania kogoś ,,na szybki seks”. Podobno miłość pojawia się w najbardziej nieoczekiwanym momencie, więc może poznamy ją na C-date?

akt dziewczyna

C-Date Logowanie

            Sama rejestracja na stronie jest darmowa, jednak zapewnia ona dostęp tylko do wybranych, podstawowych funkcji. Po zarejestrowaniu się, poproszeni zostaniemy o wypełnienie kwestionariusza, w którym będziemy mogli sprecyzować swoje preferencje seksualne. Udzielone przez nas odpowiedzi zostaną porównane z odpowiedziami innych użytkowników. Na tej podstawie otrzymamy listę z propozycjami kontaktów, które najlepiej wpisują się w nasze oczekiwania. To ważna część, gdyż strona nie przewiduje wyszukiwania partnerów!

C-Date Opłaty (dotyczą tylko Panów)

            W momencie rejestracji będziemy mogli otrzymywać wiadomości od innych użytkowników, jednak aby odpowiedzieć na nie potrzebne będzie członkostwo premium. Za pakiet 3-miesięczny zapłacimy 74,90zł, 6-miesięczny 44,90zł, a 12-miesięczny 34,90zł. Dopiero niewielki druk umieszczony pod cennikiem informuje nas, że są to ceny za 1 miesiąc korzystania z usługi premium w poszczególnych rodzajach pakietów. W ostatecznym rozrachunku okazuje się więc, że – w zależności od wybranego pakietu – za korzystanie ze strony zapłacimy od blisko 225zł do prawie 420zł. Za dobrą zabawę bez zobowiązań trzeba sypnąć trochę więcej gotówki, a C-date kreuje się na miejsce ekskluzywne, więc ceny te nie zaskakują.

kobieta

Wskazówka od użytkownika, który na jednym forów internetowych napisał, że w związku z tym, iż wstrzymał się na miesiąc z wykupieniem pakietu premium, portal zaproponował mu zniżkę – pierwszą w wysokości 20% oraz kolejną w wysokości 40%. Na samej stronie nie znajdziemy informacji o tego typu promocjach, jednak warto uzbroić się w cierpliwość u spróbować!

            Odnowienie umowy nastąpi automatycznie chyba, że wypowiemy ją najpóźniej na 14 dni przed upływem ważności aktualnie użytkowanego pakietu. Odnowienie pakietu wiąże się również z automatycznym naliczeniem i ściągnięciem należności z naszego konta lub karty. Jak można się spodziewać, takie rozwiązanie spotkało się z krytyką użytkowników. Zarówno pod cennikiem, jak i w Regulaminie znajdziemy jednak informację o automatycznym odnawianiu pakietu, a także o możliwości wypowiedzenia usługi. Co więcej, w samym Regulaminie informacje o sposobach wypowiedzenia zaznaczone zostały wytłuszczoną czcionką, więc trudno je przeoczyć nawet w przypadku pobieżnego tylko przeglądania warunków użytkowania serwisu.

C-date daje możliwość komunikowania się z działem obsługi poprzez e-mail, faks, a także tradycyjną formę listowną. Wielu internautów uważa, że rezygnacja możliwa jest wyłącznie poprzez wysłanie faksu do Luksemburga, gdzie znajduje się siedziba firmy. Wystarczy jednak zajrzeć do Regulaminu, aby zobaczyć, że nie jest to prawdą. Automatyczne odnowienie pakietów premium jest rozwiązaniem powszechnie spotykanym na tego typu portalach, dlatego też zarzuty o wyłudzaniu pieniędzy wydają się mocno na wyrost – w końcu rejestrując się w serwisie potwierdzamy również znajomość i akceptację jego Regulaminu.

Co daje Premium?

            Członkostwo premium umożliwi nam wgląd w zdjęcia innych użytkowników oraz możliwość odpowiadania na ich wiadomości i inicjowania kontaktu. Portal kreuje się jednak na miejsce ekskluzywne. Takie, w którym spotykają się osoby niezależne finansowo i na wysokich stanowiskach. Być może ta ,,ekskluzywność” przejawiać ma się także w niewielkiej ofercie funkcji, którą najbardziej wyróżnia... "ekskluzywna" cena (tak jak w restauracjach o wysokiej renomie, w których zostawiamy pół pensji mimo że danie było niewielkich rozmiarów).

Alternatywa dla C-date

Trudno powiedzieć czy ten zabieg miał na celu stworzenie wrażenia miejsca luksusowego, czy też miał za zadanie zweryfikować użytkowników pod kątem zamożności. Faktem jest, że mimo wszystko na rynku znajdziemy korzystniejsze finansowo oferty, choć na pewno mniej prestiżowe... Warto sprawdzić stronę DateZone o podobnym profilu użytkowników - z ogromem darmowych funkcji!  Jeśli interesują Cię seksowne spotkania - to prawdziwy DEAL na Polskim rynku!

Datezone Logo 150px

DARMOWA ALTERNATYWA C-DATE >>

Opinie o C-Date

                  Czy warto skorzystać z serwisu? Trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. W Internecie przeważają opinie, że mimo określenia preferowanego zakresu terytorialnego użytkownicy otrzymywali sporą ilość wiadomości z... Australii i Nigerii. Wiadomości te były chaotyczne oraz wyglądały na tłumaczone za pomocą translatora, który nie do końca spełnił swoją funkcję.

Jeden z użytkowników zwaca uwagę, że skoro portal nastawiony jest na wyszukiwanie partnerów na szybki seks, to można się spodziewać, że przeważającą grupą użytkowników będą jednak mężczyźni. Tymczasem okazuje się odwrotnie! Tuż po zarejestrowaniu (ale jeszcze przed uzupełnieniem profilu) niemalże od razu otrzymał on wiadomość od kobiety oferującej wspólną noc, która przecież nie mogła zapoznać się z żadnymi informacjami na jego temat, ani nawet z jego zdjęciem. Może początkowe założenie nie odpowiada rzeczywistości? W końcu panie mają tu WSZYSTKO za darmo! ​​​​

Kto nie ryzykuje, nie pije szampana – ale czy na pewno ktoś chciałby spotykać się zupełnie w ciemno, kiedy w grę wchodzą kontakty intymne? Jest to kolejny przykład, który każe zastanowić się czy wszystkie konta w serwisie są realne, czy jednak tworzone są one przez administratorów w celu zachęcenia do wykupienia pakietu premium. Niestety strona nie wspomina nic o weryfikacji profili.

dnd i'm having fun with my c date

Znajdziemy za to intrygującą informację, że dowiedziono naukowo, iż osoby prowadzące aktywne życie erotyczne są szczęśliwsze oraz cieszą się lepszym zdrowiem. Ciężko się z tym nie zgodzić, choć dla niektórych osób może to nie być wystarczający argument, to na pewno znajdą się i tacy, którzy zdecydują się dać C-date szansę.

Inspiracja przed spotkaniem z C-date : 45 Pikantnych Pozycji

  • Kuba pisze:

    nie wysyłać mi linka na email a nie mogę dokończyć rejestracji

  • >