eDarling – Opinie Użytkowników, Ranking Portali Randkowych 2021

eDarling opinie

Większość osób nie jest zbyt zadowolona z serwisu eDarling. Testy przeprowadzone przez naszą redakcję również zakończyły się niepowodzeniem. Obydwoje nie byliśmy zadowoleni z tej witryny. Na samym początku musieliśmy przejść przez długi i męczący test osobowości, po wypełnieniu którego oboje dostaliśmy propozycje partnerów. Niestety, wyglądały one na całkowicie przypadkowe. Zacinająca się aplikacja i utrudniony kontakt z obsługą serwisu to kolejne wady. Z tego względu naszą opinię wrzucamy na sam początek. Oboje możemy polecić czytelnikom inny portal randkowy, który zdobył wiele pozytywnych recenzji. Każde z nas miało na nim wiele dopasowań, a rozmowy z poznanymi tam osobami były naprawdę interesujące. W odróżnieniu od eDarling partnerów do rozmów musieliśmy sobie wyszukać sami, ale dzięki rozbudowanym opisom, na które nacisk kładzie Badoo nie było to trudne. Z tego względu wszystkich zachęcamy do używania innego serwisu z portale randkowe opinie

Wstęp

Edarling należy do światowych liderów na rynku randek online. Serwis działa obecnie aż w 25 krajach, a co miesiąc stronę odwiedza prawie 15 milionów osób z całego świata. Serwis ten powstał w Niemczech w roku 2008, a na rynku polskim działa już od 7 lat. Edarling jest reklamowany jako portal dla osób z aspiracjami, którym zależy na zbudowaniu trwałego związku. Czego tak naprawdę można się spodziewać po tym portalu?

Edarling stał się bardzo popularny głównie za sprawą wielu kampanii reklamowych, dzięki którym przebił się do świadomości Polaków jako jeden z nielicznych zagranicznych portali randkowych. Reklamy portalu pojawiały się zarówno w Internecie jak i telewizji, a wszystko to przyczyniło się do zdobycia przez eDarling popularności i spowodowało, że eDarling stał się w Polsce jedną z ulubionych stron oferujących możliwość poznania kogoś online.

Logowanie

Po wejściu na główną stronę portalu dowiadujemy się, że w 2016 roku 65% użytkowników portalu posiadało wyższe wykształcenie. Na stronie głównej znajdziemy jedynie niewielką część tego, co oferuje portal. Aby móc w pełni skorzystać z dostępnych opcji musimy się zarejestrować. Rejestracja na portalu jest darmowa, ale niektóre jego funkcje są dostępne dopiero po wykupieniu konta Premium.

Kolejnym krokiem po zarejestrowaniu się na portalu jest wypełnienie testu, na podstawie którego zostanie określony nasz profil osobowości. Na wypełnienie testu trzeba zarezerwować sobie trochę czasu i uzbroić się w cierpliwość, gdyż składa się on aż z 280 pytań dotyczących zarówno cech charakteru, priorytetów życiowych, wyznawanych przez nas wartości jak również naszych oczekiwań odnośnie wymarzonego partnera. W oparciu o udzielone odpowiedzi system wygeneruje nasz profil osobowości, a stworzony specjalnie w tym celu algorytm wyszuka dla nas osoby, z którymi mamy największe szanse na zbudowanie trwałego i szczęśliwego związku.

Wypełnienie testu jest obowiązkowe, bez tego nie będziemy mogli przeglądać profili na portalu. Udział w teście wymaga sporo czasu, ale eDarling zapewnia, że wykorzystywany przez nich algorytm oraz same pytania zostały opracowane przy udziale naukowców i psychologów. Do testu warto podejść poważnie i udzielać odpowiedzi zgodnie z prawdą. Raz wypełnionego testu nie można później modyfikować i zmieniać odpowiedzi, a to właśnie na jego podstawie portal będzie nam proponował innych użytkowników. Jeżeli nakłamiemy w teście, to proponowane przez system osoby po prostu nie będą do nas pasować.

Konto Premium i opłaty

Udział w teście oraz otrzymanie propozycji potencjalnych partnerów jest całkowicie darmowe. Sytuacja zmienia się, jeśli chcemy korzystać z pozostałych funkcji, takich jak możliwość przeglądania wszystkich zdjęć na profilach innych użytkowników, nielimitowana wymiana wiadomości z użytkownikami, dostęp do informacji o tym, kto przeglądał nasz profil oraz otrzymanie potwierdzenia dostarczenia wiadomości. Jeśli nie zdecydujemy się na płatne konto premium nie będziemy również w stanie korzystać z aplikacji mobilnej przeznaczonej na tablety i telefony. Biorąc to wszystko pod uwagę można zauważyć, że jeśli chcemy nawiązać kontakt z kimś, kogo profil zwrócił naszą uwagę, to musimy wykupić konto Premium.

Koszt członkostwa wynosi 44,90 zł miesięcznie w przypadku, gdy decydujemy się od razu wykupić abonament na okres 12 miesięcy. Istnieje również możliwość wykupienia konta premium na okres 3 lub 6 miesięcy, ale wtedy koszt rośnie (maksymalnie 79,90 zł miesięcznie przy najkrótszym pakiecie). Opłata jest pobierana z naszego rachunku bankowego, karty kredytowej lub konta Paypal z góry za cały okres wybranego przez nas abonamentu.

Należy zwrócić uwagę na to, że cennik przedstawia miesięczne koszty, a nie koszt całego wybranego pakietu. Sama opłata z kolei jest naliczana za cały okres i pobierana jednorazowo. Konto Premium jest odnawiane automatycznie, co wiąże się z pobraniem opłaty za kolejny okres. Jeśli chcemy zrezygnować z płatnej wersji musimy pamiętać, żeby maksymalnie 14 dni przed końcem wykupionego okresu złożyć wypowiedzenie umowy. Tylko to uchroni nas od przedłużenia pakietu i pobrania opłaty za kolejny okres.

Bezpieczeństwo na portalu

Dla portalu eDarling bezpieczeństwo oraz przyjazna atmosfera to podstawa. Na stronie znajdziemy informację, że nasze dane osobowe są szyfrowane przy pomocy bezpiecznych połączeń Secure Socket Layer oraz Secure Shell. Nie będą one również udostępniane innych użytkownikom portalu, chyba że sami się na to zdecydujemy. Nad prawidłowym działaniem strony oraz bezpieczeństwem czuwa Dział Obsługi Klienta, z którym w każdej chwili możemy się skontaktować. Do dyspozycji użytkowników jest również dział z poradami, gdzie poznamy odpowiedź na pytanie jak zwiększyć swoje szanse oraz jak znaleźć miłość w Internecie. Znajdziemy tam również informację jak stworzyć profil, który przyciągnie do nas inne osoby. Dodatkowo na portalu znajdziemy różne ciekawostki związane ze związkami oraz z listą miejsc w Warszawie, które warto odwiedzić podczas randki.

Plusy eDarling

  • szczegółowy test osobowości
  • dostępna aplikacja mobilna
  • dobry i szybki kontakt z Działem Obsługi Klienta

Minusy eDarling

  • nie znajdziesz tu przygody na jedną noc
  • rozwiązywanie testu osobowości zajmuje sporo czasu
  • przeznaczony głównie dla osób powyżej 30 roku życia
  • większość funkcji dostępna jedynie po wykupieniu konta Premium

Na co uważać na eDarling?

Mimo że regulamin eDarling oraz sama strona wydają się czytelne i przejrzyste, w Internecie znajdziemy opinie wielu osób, twierdzących, że portal prowadzi swoją politykę w taki sposób, żeby jak najwięcej zarobić na nieświadomych użytkownikach. Pojawiają się zarzuty, że w przypadku automatycznego odnowienia konta Premium pieniądze są pobierane z naszego konta bez wcześniejszego uprzedzenia, a gdy saldo na koncie okaże się niewystarczające musimy się liczyć z kontaktem ze strony firmy windykacyjnej. Trudno zweryfikować, czy zarzuty te mają solidną podstawę czy po prostu wynikają z niedopatrzenia użytkowników. W końcu w zakładce Regulamin na portalu już na samej górze strony znajdziemy informację o tym, że umowa z portalem jest odnawiana automatycznie. Dodatkowo w samym regulaminie zapisy dotyczące konieczności złożenia wypowiedzenia w celu uniknięcia opłaty za automatyczne przedłużenie konta są wyraźnie zaznaczone poprzez pogrubienie czcionki. Z tego powodu ciężko zarzucić portalowi brak dobrej woli, skoro widzimy, że portal robi co może, żeby poinformować użytkowników o warunkach finansowych umowy na członkostwo Premium.

Opinie o eDarling

To co może nas zastanawiać to pogłoski na temat samego procesu dobierania użytkowników w pary. Użytkownicy zwracają uwagę, że bardzo często przesłane propozycje partnerów nie spełniały określonych wcześniej przez nich kryteriów dotyczących lokalizacji oraz przedziału wiekowego partnerów. Od razu po tym jak wypełnili test, otrzymywali wiadomości od osób zainteresowanych ich poznaniem, mimo że nie zdążyli jeszcze nawet dodać zdjęć oraz uzupełnić swojego profilu o różne informacje. Otrzymanych wiadomości nie byli w stanie odczytać bez wykupienia konta Premium. Zastanawiające było to, na jakiej podstawie inni użytkownicy wysyłają te wiadomości, skoro z uwagi na brak informacji w profilu, nie byli w stanie się nic dowiedzieć o danej osobie. Ilość wiadomości otrzymywanych od innych użytkowników podejrzanie wzrastała również pod koniec okresu, na który było wykupione konto Premium. Z tego względu użytkownicy portalu podawali w wątpliwość prawdziwość tych kont i zarzucali portalowi nieuczciwe praktyki, które miały ich przekonać do wykupienia dostępu do konta Premium lub jego przedłużenia. Korzystając z takich portali trzeba się mieć na baczności i uważać, żeby nie ulec marketingowym zagrywkom, tak często stosowanym przez portale randkowe.

Z drugiej strony w Internecie możemy również znaleźć wiele pozytywnych opinii osób, którym udało się znaleźć drugą połówkę na tym portalu i stworzyć udany związek. Patrząc na proces dobierania partnerów oraz fakt, że w tworzeniu pytań do testu osobowości brali udział profesjonaliści, można to uznać za prawdopodobne. Sam test również wydaje się bardzo dobrze przygotowany. W związku z tym możemy uznać, że eDarling wykonuje kawał dobrej roboty i czasem warto za coś zapłacić, żeby w zamian otrzymać wysoką jakość usług. Dzięki temu portalowi przede wszystkim zaoszczędzimy sporo czasu. Nie musimy sami wyszukiwać potencjalnych kandydatów i za każdym razem ustawiać filtrów od nowa.

Czy w związku z tym warto dać szansę eDarling i z niego korzystać? Wygląda na to, że tak. Samo wypełnienie testu i otrzymanie listy proponowanych partnerów jest całkowicie darmowe.

Nawet jeśli żaden z potencjalnych partnerów nie przypadnie nam do gustu, to samo wypełnienie testu sprawi, że dowiemy się naprawdę dużo o sobie i o tym, czego oczekujemy od związku i od partnera. A jeśli któraś z zaproponowanych osób nas zainteresuje i będziemy chcieli się z nią skontaktować, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wykupić konto Premium oraz wypowiedzieć je gdy przestanie nam być potrzebne.