R​ecenzja eDarling 

OGólna ocena

jakość : cena    ​2.0

 poziom użytkowników   ​6.0

łatwość użytkowania   ​1.0

 Obsługa klienta   ​8.0

 bezpieczeństwo   ​8.0

Współczynnik  sukcesu  ​1.5

 • Szczegółowy test dopasowujący
 • ​Aplikacja mobilna
 • Sprawny kontakt z supportem
 • Jeśli szukasz przygody na jedną noc, ten portal nie jest dla Ciebie
 • Rozwiązywanie testu osobowości jest pracochłonne
 • ​Grupa docelowa to osoby powyżej 30 r.ż.
 • ​Większość opcji wymaga wykupienia Premium

​Niewiele jest osób zadowolonych z eDarling. ​Testy naszej redakcji niestety nie zakończyły się niestety sukcesem. ​Żadne z nas nie było zadowolone z korzystania z serwisu. Długi i męczący test osobowości po którym dostaje się propozycje partnerów. Niestety oboje odnieśliśmy wrażenie, jakby propozycje były całkowicie przypadkowe.

Utrudniony kontakt z obsługą klienta i zacinająca się aplikacja. Stąd opinię wrzucamy na sam początek. Oboje polecamy czytelnikom portal, który zbiera o  wiele więcej pozytywnych recenzji użytkowników. Zarówno jedno, jak i drugie miało na Badoo wiele ​dopasować. Spotkaliśmy tam naprawdę świetnych partnerów do rozmowy. Może musieliśmy sami ich wyszukać, ale bogate opisy, na które nacisk kładzie Badoo - bardzo nam to ułatwiły. Do używania serwisu Badoo zachęcamy każdego.

Nie trać czasu na edarlng - załóż konto na Badoo

edarling para banner

Edarling to jeden ze światowych liderów na rynku randek online. Funkcjonująca obecnie w 25 krajach strona, co miesiąc odwiedzana jest przez blisko 15 milionów użytkowników z całego globu. Sam serwis powstał w 2008 roku w Niemczech, a dla polskich użytkowników dostępny jest już od siedmiu lat. Właściciele eDarling zapewniają, że jest to strona dla singli z aspiracjami oraz dla osób, którym zależy na zbudowaniu trwałego związku. Czego w rzeczywistości możemy spodziewać się po portalu?

Edarling zdobył olbrzymią popularność głównie za sprawą sprawnie przeprowadzonych akcji marketingowych. O ile nie każdy zagraniczny portal randkowy ma szansę na zdobycie zainteresowania singli w Polsce, o tyle eDarling przebił się do świadomości Polaków dzięki szerokim akcjom reklamowym, które miały miejsce zarówno w Internecie, jak i w telewizji. Dzięki temu wiadomość o pojawieniu się na rynku nowego serwisu randkowego odbiła się szerokim echem, a eDarling stał się jedną z ulubionych stron oferujących randki online w naszym kraju.

Logowanie

Wchodząc na stronę główną eDarling dowiemy się,  że w 2016 roku 65% jego użytkowników posiadało wyższe wykształcenie. Na stronie głównej znajdziemy jedynie zalążek tego, co oferuje portal. Aby w pełni skorzystać z jego możliwości musimy się zarejestrować. Rejestracja na portalu jest darmowa, jednakże dostęp do wszystkich funkcji uzyskamy dopiero po wykupieniu konta Premium.

edarling test osobowości banner

Nie trać czasu na edarlng - Przeczytaj recenzję badoo

Tuż po zarejestrowaniu się zostaniemy poproszeni o wzięcie udziału w teście na podstawie którego określony zostanie nasz profil osobowości. Warto uzbroić się w cierpliwość, ponieważ test składa się aż z 280 pytań nawiązujących do cech charakteru, wyznawanych przez nas wartości, priorytetów życiowych, pasji oraz naszych oczekiwań względem wymarzonego partnera. Na tej podstawie wygenerowany zostanie profil naszej osobowości, a na system wyszuka dla nas osoby z którymi - według algorytmu eDarling – mamy największe szanse na stworzenie udanego związku.

Wypełnienie testu jest obowiązkowe, aby móc przeglądać profile użytkowników. Choć udział w teście jest czasochłonny, eDarling zapewnia, że pytania oraz sam algorytm opracowane zostały z udziałem naukowców i psychologów. Warto więc skupić się na teście i zastanowić się nad odpowiedziami najlepiej oddającymi nasz światopogląd. Po wypełnieniu testu, nie będzie możliwości zmiany odpowiedzi, a to właśnie od nich zależy wskaźnik dopasowania i zaproponowani nam użytkownicy.

Konto Premium i Opłaty

para zakochanych

Zarówno udział w teście, jak i otrzymanie propozycji sugerowanych partnerów są darmowe. Sytuacja zmienia się, kiedy chcemy skorzystać z kolejnych funkcji, takich jak wgląd do wszystkich zdjęć, które znajdują się na profilach innych użytkowników, wymiana wiadomości, informacja o tym kto przeglądał nasz profil, czy też potwierdzenie odczytania wiadomości. Bez wykupienia konta Premium nie będziemy także w stanie korzystać z aplikacji mobilnej przeznaczonej na telefony oraz tablety. Członkostwo Premium okazuje się więc konieczne, aby móc nawiązać znajomość w przypadku, gdy któryś z zaproponowanych singli zwrócił naszą uwagę.​

Z naszych obliczeń wynika, że opcja Premium na Badoo jest o wiele bardziej opłacalna!

Koszt członkostwa zaczyna się od 44,90zł miesięcznie w przypadku wykupienia abonamentu na 12 miesięcy. Istnieje również możliwość wykupienia pakietów 6-cio i 3-miesięcznych, jednakże w tym przypadku cena wzrasta (do  max. 79,90zł miesięcznie!). Ta kwota zostanie pobrana z naszego rachunku bankowego, karty kredytowej lub PayPal z góry za cały okres abonamentu.

Warto zwrócić uwagę, że cennik przedstawia koszty miesięczne, zamiast kosztów całego pakietu. Nie zmienia to jednak faktu, że opłata naliczana jest za cały okres i pobrana będzie jednorazowo. Członkostwo Premium jest również automatycznie odnawialne i wiąże się z pobraniem opłaty za kolejny okres użytkowania w przypadku odnowienia umowy. Jeżeli więc nie chcemy już dłużej korzystać z rozszerzonego pakietu, warto zadbać o to, aby nie zapomnieć o wypowiedzeniu, które dostarczone musi być najpóźniej 14 dni przed upłynięciem terminu, na który wykupiliśmy członkostwo.

Bezpieczeństwo na portalu

Platforma eDarling stawia na bezpieczeństwo oraz na przyjazną atmosferę. Ze strony dowiemy się, że nasze dane osobowe szyfrowane są za pomocą bezpiecznych połączeń Secure Socket Layer oraz Secure Shell. Nie będą one również udostępnione innym użytkownikom portalu chyba, że sami zdecydujemy się na ich przekazanie. Nad bezpieczeństwem oraz prawidłowym działaniem strony czuwa Dział Obsługi Klienta, z którym skontaktować możemy się w dowolnym momencie. Do dyspozycji członków strony jest także dział porad, z którego dowiemy się jak zwiększyć swoje szanse, w jaki sposób szukać miłości w Internecie czy jak stworzyć profil, który przyciągnie uwagę dopasowanych do nas singli. Portal poszedł też o krok dalej i raczy użytkowników ciekawostkami związanymi ze związkami lub listą miejsc w Warszawie do których warto udać się na randkę.

lock

Na co uważać na eDarling?

Choć sama strona oraz Regulamin wydają się być przejrzyste, w Internecie znajdziemy wiele opinii, że portal prowadzi swoją politykę tak, aby zarobić jak najwięcej na nieświadomych użytkownikach. Pojawiają się więc zarzuty, że w przypadku automatycznego odnowienia Członkostwa Premium pieniądze pobierane są z naszego salda bez żadnego uprzedzenia, a w przypadku braku możliwości ściągnięcia należności możemy liczyć na kontakt ze strony firmy windykacyjnej. Trudno stwierdzić czy te zarzuty rzeczywiście mają solidną podstawę czy wynikają z niedopatrzenia użytkowników. Kiedy bowiem wejdziemy w zakładkę Regulamin, już na samej górze znajdziemy informację o automatycznie odnawialnej umowie z portalem, a sama część Regulaminu nawiązująca do sposobu jej wypowiedzenia jest wyróżniona pogrubioną czcionką. Ciężko więc zarzucić eDarling brak dobrej woli, kiedy wyraźnie widzimy, że portal jasno informuje nas o wszelkich kwestiach finansowych.

Opinie o eDarling

Zastanawiające są pogłoski dotyczące samego dobierania użytkowników w pary. Internauci zwracają uwagę na to, że przesyłane propozycje partnerów nie wpasowywały się we wcześniej określony przez nich przedział wiekowy, ani lokalizację. 

Po wypełnieniu testu, ale jeszcze przed uzupełnieniem profilu o zdjęcia i jakiekolwiek informacje o sobie, napływały do nich wiadomości, których bez wykupienia pakietu Premium nie można było odczytać. Co w takim razie skłoniło innych członków eDarling do wysłania wiadomości, skoro na dobrą sprawę nie wiedzieli z kim tak naprawdę się kontaktują? 

zakochani nad wodą

Ilość otrzymywanych wiadomości podobno zwiększała się również pod koniec aktualności wykupionego abonamentu, aby zachęcić użytkowników portalu do przedłużenia umowy. Osoby zarejestrowane na portalu poddawały w wątpliwość prawdziwość tych kont, zarzucając eDarling nieuczciwe praktyki. Trzeba więc mieć się na baczności i nie dać zwieźć marketingowym zagrywkom, typowym dla portali randkowych.

Z drugiej strony w Internecie pojawia się też sporo wpisów osób deklarujących, że udało im się znaleźć na stronie drugą połówkę i stworzyć szczęśliwy związek.  Patrząc na strategię dobierania partnerów w pary oraz fakt, że test osobowości tworzyli specjaliści jest to bardzo prawdopodobne. Sam test wydaje się wyjątkowo rzetelny. Wygladą więc na to, że eDarling wykonuje za nas kawał dobrej roboty i czasem warto jest zapłacić abonament, za wysoką jakość usługi. Przede wszystkim zwróci nam się to w czasie zaoszczędzonym na poszukiwaniach. Nie musimy już za każdym razem ustawiać filtrów wyszukiwania od nowa!

Czy warto w takim razie korzystać z eDarling? Wydaje się, że warto dać tej stronie szansę. Tym bardziej, że wypełnienie testu oraz otrzymanie listy proponowanych partnerów jest darmowe. Nawet jeżeli nikt z sugerowanej listy nie będzie nam odpowiadał, to dzięki testowi możemy dowiedzieć się więcej o sobie. A jeżeli któraś z osób wzbudzi nasze zainteresowanie nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykupić członkostwo Premium, które z łatwością można wypowiedzieć.

Źródła: 

eDarling

Wiki​​​

 • MALGORZATA pisze:

  Beznadziejny portal,ciągle dostaje te same oferty jako nowość, informacje nie są odczytywane wiec śmiem twierdzić że ci mężczyźni są fikcyjni. Nikt się nie zapoznał z tym kogo szukam na portalu

 • Asia pisze:

  Niestety większość facetów szuka tam seksu

 • >