Badoo to jedna z najpopularniejszych aplikacji randkowych na świecie, umożliwiająca użytkownikom nawiązywanie kontaktów z ludźmi z całego globu. Jednak czasem może się zdarzyć, że nie chcemy utrzymywać kontaktu z pewnymi osobami, które nas nie interesują lub nas drażnią. W takiej sytuacji pomocne może jak zablokować kogoś na Badoo?

Jak zablokować kogoś na Badoo?

Zablokowanie użytkownika na Badoo jest bardzo proste i wymaga zaledwie kilku kroków. Możemy to zrobić poprzez otwarcie profilu osoby, którą chcemy zablokować. Następnie należy kliknąć na ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu ekranu, aby wyświetlić opcje. Wśród opcji powinna się pojawić możliwość „zablokowania”. Po kliknięciu w tę opcję użytkownik zostanie zablokowany, nie będzie mógł przeglądać naszego profilu ani wysyłać nam wiadomości.

Jeśli nie możemy znaleźć profilu osoby, którą chcemy zablokować, możemy skorzystać z wyszukiwarki Badoo. Wyszukując nazwę użytkownika, powinniśmy zobaczyć jego profil. Następnie należy kliknąć na trzy kropki w prawym górnym rogu i wybrać „zablokuj”.

Czy zablokowany użytkownik może nas zablokować?

Warto pamiętać, że zablokowanie użytkownika nie jest jednostronne. Oznacza to, że zablokowany użytkownik może również nas zablokować. W takiej sytuacji nie będziemy już mieli możliwości nawiązania kontaktu z taką osobą.

Jak zarządzać zablokowanymi użytkownikami na Badoo ?

Czasem zdarza się, że na Badoo zablokujemy kogoś przypadkowo lub po prostu zmienimy zdanie. W takiej sytuacji warto wiedzieć, jak zarządzać zablokowanymi użytkownikami.

Jeśli chcesz zobaczyć listę wszystkich zablokowanych użytkowników, przejdź do Ustawień. Oto krok po kroku, jak się do tego dostać:

  1. Przejdź do swojego profilu, klikając prawą ikonę na dole ekranu.
  2. Znajdź Ustawienia, które znajdują się w lewym górnym rogu ekranu.
  3. Wybierz Zablokowani użytkownicy.
  4. Zobaczysz listę wszystkich zablokowanych użytkowników.

Jeśli chcesz odblokować kogoś, wystarczy dotknąć jego zdjęcia. Następnie przewiń w dół jego profilu i wybierz Odblokuj. Jeśli zrobisz to wystarczająco szybko, osoba może nie zauważyć, że kiedyś ją zablokowałeś. Warto pamiętać, że odblokowanie użytkownika na Badoo nie przywróci wcześniejszych wiadomości ani nie umożliwi nawiązania kontaktu. Będzie to tak, jakbyście nigdy nie mieli ze sobą nic wspólnego.

Co widzi osoba zablokowana na Badoo?

Osoba zablokowana na Badoo nie będzie w stanie zobaczyć Twojego profilu ani zacząć rozmowy z Tobą w jakikolwiek sposób nawet przy użyciu funkcji chybił-trafił. Nie będzie w stanie przesyłać Ci wiadomości, odwiedzać Twojego profilu ani przeglądać Twoich zdjęć. Kiedy blokujesz użytkownika na Badoo, zostaje on automatycznie usunięty z Twojej listy znajomych i nie będzie mógł nawiązać z Tobą kontaktu. Oznacza to, że jeśli wcześniej mieliście ze sobą jakiekolwiek interakcje, np. wysyłaliście sobie wiadomości, te wiadomości znikną z Twojej skrzynki odbiorczej, a Ty nie będziesz już w stanie przeczytać ani odpowiedzieć na te wiadomości. Warto jednak pamiętać, że blokowanie użytkowników na Badoo to nieodwracalna decyzja. Jeśli zablokujesz kogoś, nie będziesz mógł odblokować tej osoby na stałe ani przywrócić wcześniej usuniętych wiadomości. Dlatego warto dokładnie przemyśleć swoją decyzję przed zablokowaniem kogoś na Badoo.

Czy musisz podać powód blokady innego użytkownika na badoo ?

Nie, nie musisz podawać powodu blokady innego użytkownika na Badoo. To Ty decydujesz, kogo chcesz zablokować i nie jesteś zobowiązany do udzielania wyjaśnień ani uzasadnień swojej decyzji. Blokowanie użytkowników na Badoo to narzędzie, które pozwala Ci chronić swoją prywatność i poczucie bezpieczeństwa na platformie. Możesz zablokować użytkowników, którzy Cię nie interesują, którzy Cię obrażają lub którzy Cię nękają. Blokowanie to Twoje prawo, a decyzja o tym, kogo blokować, należy tylko do Ciebie. Warto jednak pamiętać, że blokowanie innych użytkowników powinno być stosowane z umiarem i tylko wtedy, gdy jest to naprawdę potrzebne. Blokowanie kogoś z powodu nieporozumień czy różnic zdań może prowadzić do niepotrzebnego konfliktu i utrudniać nawiązywanie nowych kontaktów na platformie.

Podsumowanie

Zablokowanie użytkownika na Badoo jest łatwe i szybkie. Dzięki temu możemy uniknąć niechcianych kontaktów i skupić się tylko na tych, które nas interesują. Warto jednak pamiętać, że zablokowanie kogoś nie oznacza, że jesteśmy całkowicie bezpieczni. Zawsze należy zachować ostrożność i nie ujawniać swoich danych osobowych, zwłaszcza nieznajomym z Internetu.