Miłość w czasach zarazy. Jak randkować podczas pandemii?

Chociaż tytuł znanej powieści Marqueza brzmi romantycznie, trudno sobie obecnie wyobrazić utrzymanie romansu jedynie za pomocą listów. Może w XIX wieku było to możliwe, ale w dzisiejszych czasach mamy o wiele więcej możliwości. Jednak czy rzeczywiście działa to na korzyść poszukujących miłości? 

Kwarantanna spowodowana pandemią koronawirusa wymusiła na nas zmianę trybu życia, czasem o 180 stopni. Z dnia na dzień zamknięte zostały kluby, restauracje i puby, które były idealnym miejscem na poznawanie nowych osób.

Tymczasem ciepłe, wiosenne dni od zawsze budzą w samotnych osobach chęci do rozpoczynania nowych związków. Wszyscy stajemy się jakby weselsi i poszukujemy rozrywki po szarych, zimowych miesiącach. 

Jak poznać nowego partnera, kiedy większość osób boi się wychodzić z domu? Na ratunek, jak można się spodziewać, przychodzą darmowe randki online! Nawet skrajni przeciwnicy tego typu portali w obecnej sytuacji się do nich przekonują. Na pewno jest to lepsze od siedzenia całymi dniami na Facebooku i Instagramie, prawda? 

Darmowy portal randkowy, fdating.com od początku kwarantanny przeżywa prawdziwe oblężenie. Jego zaletą jest fakt, że łączy singli z całego świata. Użytkownicy wymieniają dziennie tysiące wiadomości i wyczekują pierwszych spotkań, gdy ograniczenia zostaną zniesione. 

Jak poznać przyszłego partnera online?

  1. Stwórz atrakcyjny profil 

Jedno zdjęcie i wiek nie zainteresuje faceta, który szuka stałego związku. Na takie profile reagują jedynie mężczyźni nastawieni wyłącznie na seks. Oczywiście, jeżeli również szukasz niezobowiązującej przygody, będzie to odpowiednia grupa. 

Jeśli jednak chciałabyś poznać kogoś, z kim połączy cię coś poza łóżkiem, warto napisać w swoje randkowej wizytówce jak najwięcej. Wspomnij o swoich pasjach, marzeniach i szczerze określ, że szukasz dłuższej relacji. Nie ma czego się wstydzić, a unikniesz rozczarowań. 

  1. Dodaj zdjęcia, na których jesteś dobrze widoczna

Zwłaszcza w okresie wzmożonej popularności portali randkowych, wiele osób od razu odrzuca profile, których właściciele udostępniają mało zdjęć. Żeby zachęcić mężczyzn do kontaktu, wstaw więcej fotek, na których wyraźnie będzie widać twoją twarz i figurę. Kiedy już dojdzie do spotkania, warto, abyś była jak najbliższa jego wyobrażeniom na twój temat. 

  1. Nie bój się napisać pierwsza 

Wśród kobiet ciągle pokutuje przekonanie, że to facet powinien wykonać pierwszy krok. Jednak darmowy portal randkowy daje tyle możliwości, że możesz czekać na pierwszą wiadomość w nieskończoność. 

Jeżeli dany mężczyzna wydaje ci się warty uwagi, nie bój się zagadać pierwsza. Wielu chłopaków ceni pewne siebie dziewczyny, które łamią schematy. Zyskasz tym przewagę nad konkurencją. A co, jeśli nie odpisze? Zupełnie się nie przejmuj! Znajdziesz dziesiątki kolejnych profili, które cię zainteresują. 

  1. Bądź kreatywna 

Rozmowy, które opierają się na pytaniach “co tam” i “jak ci minął dzień”, w nikim nie wzbudzą zainteresowania lub pożądania. Po dłuższym czasie posiadania konta na portalu randkowym sama przestaniesz odpisywać na takie wiadomości. 

Dlatego warto od razu pytać o zainteresowania i znajdować wspólne tematy. Po co masz pisać tygodniami z facetem, który nie rusza się z kanapy, jeżeli ty jesteś osobą aktywną? Z góry można założyć, że nie wyjdzie z tego ciekawa znajomość.

  1. Pisanie na czacie i co dalej?

Dobrze wam się gada, macie wspólne zainteresowania i każda jego wiadomość wywołuje uśmiech na twojej twarzy? Gratulacje, prawdopodobnie udało ci się znaleźć porządnego faceta! 

Jedną z niewielu zalet kwarantanny jest fakt, że w końcu mężczyźni są zmuszeni rzeczywiście rozmawiać ze swoimi matchami. Żadna rozsądna dziewczyna nie spotka się z nieznajomym facetem w obliczu ryzyka zarażenia śmiertelną chorobą. Nigdy nie wiesz, co robi całymi dniami i gdzie przebywa ktoś, kogo znasz tylko z internetu. 

Dlatego wykorzystajcie czas obostrzeń, aby poznać się jak najlepiej. Wyczekiwanie na pierwsze spotkanie może okazać się bardzo romantyczne. Poza tym, facet będzie miał poczucie, że długo musiał się o ciebie starać. Do czasu uspokojenia sytuacji możecie przenieść się z portalu randkowego na rozmowy video. 

  1. Spotkanie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa

Rozmawiasz ze swoim potencjalnym chłopakiem na tyle długo, aby zaufać mu w kwestii jego stanu zdrowia? Jeżeli zdecydowaliście się na pierwsze spotkanie w czasach zarazy, koniecznie zachowajcie wszelkie zasady bezpieczeństwa. 

Ponieważ restauracje i puby są zamknięte w zasadzie nie macie dużego wyboru odnośnie miejsca. Najlepiej będzie spotkać się na zapoznawczy spacer w maseczkach.

Wydaje ci się to mało odpowiedni outfit na pierwszą randkę? Za jakiś czas będziecie się prawdopodobnie śmiali z okoliczności, w jakich przyszło wam się poznać. Zresztą oboje będziecie wyglądali podobnie, więc nie musisz się tym przejmować. Powodzenia! 

Marcin Kowalski

>
%d bloggers like this: