Miłosny Kontakt

Panie randkują za darmo !

Miłosny Kontakt to jedna z mniej znanych stron randkowych, która znajduje jednak swoich zwolenników. Społeczność portalu liczy ponad 170 tysięcy użytkowników, a różowo-niebieskie logo w kształcie motyla wydaje się być obietnicą zmian na lepsze - takich, które uskrzydlają. Czy dołączenie do portalu rzeczywiście sprawi, że i my będziemy mieć motylki w brzuchu?

róże prezenty

Chociaż liczba użytkowników strony Miłosny Kontakt powoli zbliża się do 200 tysięcy, na próżno szukać tego portalu w rankingach popularności, czy zestawieniach stron randkowych. Nie wydaje się jednak, aby czynnik ten zniechęcał singli do rejestrowania się na portalu, ponieważ każdego dnia notuje on przyrost liczby użytkowników. Niewielka społeczność zapewnia pewien rodzaj intymnej atmosfery i pozwala na dokładniejszą weryfikację kont przez moderatorów strony. Czyżby użytkownicy Miłosnego Kontaktu - niczym koty - lubili "chodzić własnymi drogami" i przełamywać schematy    - nie dołączając do najbardziej obleganych polskich portali randkowych? Postanowiliśmy sprawdzić, co strona ma nam do zaoferowania.

Choć weryfikacja konta nie jest obowiązkowa, użytkownicy, którzy poddali się temu procesowi otrzymują specjalny znaczek będący gwarancją, że dane konto należy do prawdziwej osoby, której tożsamość została potwierdzona. To właśnie na tych profilach warto się skupić, aby mieć pewność, że rozmawiamy z osobami, które nie udają kogoś, kim nie są.

Logowanie na Miłosny Kontakt

Rejestracja na portalu jest darmowa, jednak użytkowanie bezpłatnego konta wiąże się z pewnymi ograniczeniami. O ile brak możliwości przekazania innym użytkownikom numeru telefonu lub adresu mailowego nie jest na początku dużym utrudnieniem, bo przecież większość z nas woli zachować ostrożność, to jednak ograniczenia względem przeszukiwania profili oraz limitowana liczba wiadomości, które możemy wysłać, skutecznie uniemożliwiają korzystanie ze strony. Posiadacze bezpłatnego konta mogą bowiem wysłać maksymalnie do 5 wiadomości, ale warto ją docenić - w końcu większość portali randkowych nie pozwala na jakąkolwiek komunikację z innymi użytkownikami, aż do momentu wykupienia konta Premium.

W kwestii pakietów Premium portal daje nam możliwość skorzystania z oferty promocyjnej. Warto bowiem wspomnieć że wprowadzono tutaj dwa rodzaje płatności – przelewem oraz kartą – przy czym ten drugi jest znacznie korzystniejszy cenowo!

Płacąc przelewem wykupujemy tzw. pełne członkostwo, które kosztować będzie nas 85zł w przypadku członkostwa na 1 miesiąc, 169zł w przypadku członkostwa na 3 miesiące, 315zł w przypadku członkostwa na pół roku lub 549zł w przypadku członkostwa wykupionego na rok. 

Kiedy zdecydujemy się na płatność kartą, czyli "subskrypcje" - cennik kształtuje się dużo korzystniej! Wygląda następująco: 59zł w przypadku subskrypcji miesięcznej, 149zł w przypadku subskrypcji 3-miesięcznej, 249zł w przypadku subskrypcji 6-miesięcznej oraz 449zł w przypadku subskrypcji rocznej. 

,,Subskrypcja” działa tu jednak, jak słowo-klucz. O ile w przypadku zakupu pełnego członkostwa, przelew dokonywany jest jednorazowo, o tyle subskrypcje za które płacimy kartą są automatycznie odnawialne i po upłynięciu okresu abonamentu zostaną przedłużone, a z naszej karty pobrana zostanie opłata za kolejny okres umowy. Jest to jednak rozwiązanie standardowe, spotykane na niemalże wszystkich portalach randkowych, które oferują pakiety premium. 

Jak zrezygnować z Premium?

Jeżeli zdecydujemy, że nie chcemy już korzystać z opcji płatnych, możemy uniknąć kolejnych obciążeń karty poprzez wypowiedzenie umowy na 14 dni przed upłynięciem ważności abonamentu. Z jednej strony Miłosny Kontakt kusi nas niższymi cenami w momencie dokonania płatności kartą, a z drugiej strony zawiera z nami umowę, która wiąże się z dodatkowymi płatnościami w przypadku, gdy zapomnimy o jej wypowiedzeniu w określonym regulaminem terminie.

Gdy nie jesteśmy pewni czy rzeczywiście chcemy wykupywać pełne członkostwo lub abonament, możemy skorzystać z opcji Konto Próbne” w cenie 17zł, za które zapłacić można wyłącznie kartą, a które da nam dostęp do wszystkich funkcji serwisu na okres jednego tygodnia. Również i w tym przypadku musimy pamiętać o wypowiedzeniu umowy najpóźniej na 3 dni przed upływem wspomnianego tygodnia, gdyż w przeciwnym razie Konto Próbne przerodzi się w subskrypcję miesięczną, a nasza karta zostanie obciążona dodatkową kwotą 59zł, pobieraną co miesiąc, aż do momentu rezygnacji z subskrypcji.

Aktywacja konta premium może trwać do 4 dni od momentu zaksięgowania środków na koncie portalu – warto o tym pamiętać, jeśli spieszy nam się, aby odpisać na wiadomości. Opłaty dotyczą jedynie panów, ponieważ panie otrzymują Premium bezpłatnie.

Wykupienie Premium daje nam możliwość wyszukiwania profili po nicku, mieście, wieku lub stanie cywilnym, pozwala na nieograniczoną wymianę wiadomości z innymi użytkownikami (w tym na przesyłanie numeru telefonu oraz adresu e-mail), a także daje możliwość zapoznania się z pełną listą dopasowań, które zostały dla nas wybrane na podstawie ankiety.

Test osobowości

Przypomina ona testy osobowości, z którymi możemy się spotkać na innych portalach randkowych i składa się z 44 pytań wśród których znajdą się pytania ogólne, pytania o wygląd, zainteresowania, charakter oraz preferencje partnerskie. Odpowiedzi, których udzielimy wraz z informacją o naszym wieku oraz geolokalizacji, pozwolą systemowi na wygenerowanie listy partnerów z którymi według algorytmu mamy największe szanse na stworzenie długiego i szczęśliwego związku.

Lista ta wydaje się dość długa – Miłosny Kontakt zapewnia bowiem o przesłaniu nam 100 profili uporządkowanych od najwyższej zgodności do najniższej. W odróżnieniu od rozwiązań stosowanych na innych stronach randkowych, odpowiedzi udzielone w ankiecie mogą być przez nas zmienione. Na wygenerowanie nowej listy partnerów będziemy jednak musieli poczekać aż 30 dni, dlatego też warto poświęcić na wypełnienie ankiety chwilę czasu i zastanowić się nad odpowiedziami, które najlepiej nas charakteryzują. Przystąpienie do ankiety nie jest tutaj obowiązkowe. Choć na stronie zarejestrowanych jest ponad 170 tysięcy użytkowników, ankiety wypełniły tylko 42 tysiące osób, dlatego też można potraktować ją jako dodatkową funkcję i wypełnić ją, aby przekonać się, czy algorytm widzi nas tak, jak widzimy siebie my sami.

Uzupełnianie Profilu

W trakcie wypełniania profilu zapytani zostaniemy m.in. o nasze oczekiwania, których lista wydaje się dość zaskakująca biorąc pod uwagę, że strona reklamuje się jako miejsce do znalezienia stałego związku. W punkcie ,,oczekiwania” do wyboru mamy bowiem: stosunek, przyjaciół, korespondencję, flirt, seks (trudno stwierdzić czym ten punkt różni się od punktu ,,stosunek”), stały związek, kochanek/kochanka.

Uzupełnienie profilu o zdjęcie umożliwi nam skorzystanie z opcji Szybka Randka, która polega na ocenie użytkowników na podstawie załączonej przez nich fotografii. Zabawa wydaje się dość powierzchowna, ale zważywszy na osoby. które nie wypelniły ankiety  - jest na pewno dobrym pomysłem.

Panel użytkownika i Funkcje

Sam panel użytkownika wydaje się przejrzysty i prosty w obsłudze. Znajdziemy w nim kolejno takie punkty jak wspomniane już wcześniej ankieta randkowa i szybka randka, wiadomości (przechowywane przez 40 dni), wyszukiwarka profili, przyjaciele, profile online (a więc profile użytkowników, którzy w danym momencie zalogowani są do serwisu) oraz edycja profilu. W panelu użytkownika wyświetlą się nam również powiadomienia dotyczące nowych dopasowań z ankiety, otrzymanych ocen z szybkiej randki oraz zaproszeń do znajomych.

O ile na tle innych portali randkowych Miłosny Kontakt nie zaskakuje innowacyjnością, o tyle administratorzy zadbali o kilka praktycznych funkcji takich jak podgląd osób odwiedzających nasz profil, możliwość blokowania wiadomości od konkretnych użytkowników czy przesyłanie wiadomości z załączonymi zdjęciami. Oryginalną funkcją jest możliwość sprawdzenia zgodności partnerskiej na podstawie znaków zodiaku. Jeżeli więc jesteś osobą, która wierzy, że miłość zapisana jest w gwiazdach, ta funkcja może cię zainteresować.

Choć Miłosny Kontakt nie prowadzi typowego bloga, to jednak wprowadził kilka zakładek dla swoich użytkowników, w których mogą oni zapoznać się z szeregiem przydatnych wskazówek szczególnie, jeśli nie czują się pewnie na gruncie randek. Znajdziemy tu więc dwa poradniki randkowania – dla pań i dla panów oraz magazyn Lifestyle, w którym pojawiają się artykuły dotyczące randek, ale także zdrowia, urody, ciekawych pomysłów na spędzenie wolnego czasu czy też recenzje książek i filmów.

Opinie o Miłosny Kontakt

Choć 170 tysięcy zarejestrowanych użytkowników to potwierdzenie, że portal jest interesujący, to znajdują się internauci, którzy mają względem niego zarzuty. Najczęstszymi z nich są wysokie opłaty oraz brak możliwości korzystania ze strony w przypadku niewykupienia opcji płatnych. Warto jednak spojrzeć na tę ,,wadę” jak na zaletę – wysokie opłaty ,,odstraszają” osoby, które odwiedzają portal tylko dla zabicia czasu, a zachęcają osoby, które chcą mieć pewność, że znajdują się w miejscu do którego dołączają osoby myślące poważnie o miłości. Pojawiają się również opinie o fałszywych profilach, ale jak wspomniano już wcześniej - konta zweryfikowane oznaczone są specjalnym znaczkiem i to na nich powinniśmy się skupiać, kiedy szukamy osób z którymi moglibyśmy nawiązać kontakt.

para zakochanych krajobraz

Czy warto dołączyć do społeczności Miłosny Kontakt? Strona wydaje się intuicyjna, jej obsługa jest przyjazna użytkownikowi i znajdziemy na niej większość standardowych funkcji, dostępnych w innych serwisach randkowych. Stronie nie brakuje niczego i świetnie spełnia swoją funkcję, a wyjątkowo długa lista dopasowań i możliwość dodania pozostałych użytkowników do znajomych sprawiają, że oprócz miłości możemy tu znaleźć osoby, które współgrają z nami pod względem charakteru i podejścia do życia. 

>