Sympatia – Opinie Użytkowników, Czy warto i cennik

Portal randkowy Sympatia opinie

Sympatia.pl jest jednym z chętniej odwiedzanych portali randkowych w Polsce. Działa już od ponad 14 lat, a przez ten czas skorzystało z niego 5 mln użytkowników, czyli co siódmy mieszkaniec naszego kraju założył własne konto i miał okazję sprawdzić możliwości oferowane przez serwis. Ludzie korzystają z niego nie tylko do tego, by znaleźć osobę, z którą mogłyby spędzić resztę życia, ale także przyjaciół, osoby o podobnych zainteresowaniach, z którymi można by spędzić czas. Czy portal ten zasługuje na zainteresowanie?

 

Kto może zarejestrować konto na sympatii i dołączyć do użytkowników serwisu.

Portal Sympatia jest chętnie odwiedzany przez Polaków, gdyż daje ogrom możliwości, dzięki którym znalezienie dla siebie miłości nie sprawia żadnych problemów. Obecnie serwis wciąż się rozwija, oferuje coraz to nowe funkcje, które zadowalają użytkowników, i dzięki którym społeczność wychodzi poza Internet.

Gdy wejdziemy na stronę startową Sympatii, przekonamy się, że nie różni się zbytnio od innych portali randkowych. Znajdują się tutaj podstawowe informacje dotyczące samego portalu, a także formularz, który umożliwia darmowe dołączenie do grona użytkowników. Przeważnie portale umożliwiają rejestrację osób, które ukończyły 18 rok życia. W przypadku Sympatii wystarczy 15 rok życia. Jednocześnie jeśli nie jesteśmy pełnoletni, potrzebujemy zgody opiekuna prawnego, choć dosyć trudno wyobrazić sobie, jak będzie to weryfikowane. Serwis bowiem dba o pełne bezpieczeństwo oraz anonimowość użytkownika. Jest tutaj także używane szyfrowane połączenie. To właśnie wpływa na sporą popularność Sympatii na tle innych portali randkowych.

 

Co możemy znaleźć na portalu sympatia po rejestracji profilu:

Po zarejestrowaniu można zauważyć na stronie wiele zakładek. Znajdą się tutaj zarówno porady dla singli, jak i historie miłosne. Dodatkowo Sympatia prowadzi własnego bloga, na którym udziela swoich użytkownikom wiele cennych porad. Ciekawostką jest także to, że Sympatia współpracuje z coachami, trenerami, psychologami, socjologami, a także stylistami czy specjalistami zajmujący się savoir-vivre. Właśnie te osoby zajmują się przygotowywaniem wpisów, jakie możemy przeczytać na portalu. Dzięki temu mamy pewność, że treści zawarte na blogu nie są powtarzanymi frazesami, ale merytoryczną i cenną wiedzą, na której warto polegać.

Jak utworzyć profil na sympatii:

Aby założyć konto na Sympatii, będziesz musiał podać swoje imię, adres e-mail oraz hasło. Będziesz musiał również zgodzić się na warunki i zasady. Po utworzeniu konta będziesz mógł dodawać znajomych, tworzyć grupy i wysyłać wiadomości.

Jakie funkcje ma ten darmowy portal randkowy ?

Sympatia posiada wiele funkcji, które usprawniają jej pracę i dają użytkownikom o wiele więcej możliwości. Przede wszystkim możemy tutaj wyszukiwać osób przy pomocy odpowiednich filtrów, które są za każdym razem zapamiętywane, co jest sporym ułatwieniem, gdy chcemy wrócić do swoich wcześniejszych wyborów.

Gra w bingo:

Można znaleźć tu swoistą grę w bingo. Chodzi tutaj o powierzchowne przeglądanie profili, z których widzimy zdjęcie profilowe, wiek i login. Jeśli dany użytkownik przypadł nam do gustu, akceptujemy go zielonym przyciskiem. Analogicznie czerwony służy odrzucaniu ludzi, z którymi nie chcemy mieć do czynienia.

Kolejka:

Pozwala na obejrzenie trzech profili po tym, który jest przez nas aktualnie oglądany. Ponadto mamy możliwość sprawdzenia, kto polubił nasz profil, a także wrócić do tych profili, które sami wcześniej przeglądaliśmy.

Moja zwierzęca natura:

Znajdziemy tutaj także opcję „Moja zwierzęca natura”. Funkcja ta znajduje się w edycji profilu. Chodzi tutaj o wypełnienie krótkiego testu osobowości. Jako wynik otrzymamy propozycje dwóch zwierząt, które odpowiadają naszemu charakterowi. Wbrew pozorom test jest całkiem trafny i daje dobry temat na początek rozmowy.

Pozostałe:

Sympatia daje swoim użytkownikom wiele możliwości komunikacji i to nie tylko online. Dzięki wielu inicjatywom osoby mogą poznać się także poza Internetem, spotkać, wziąć udział w wielu wydarzeniach.

Jest wiele imprez, które są organizowane dla singli. Informacje o różnych spotkaniach, warsztatach czy wykładach znajdziemy właśnie na stronie serwisu. Trzeba jednak zauważyć, że wiele z nich jest niestety płatnych. Jednak nic straconego, gdyż Sympatia organizuje wiele konkursów, w których jedną z wygranych jest właśnie darmowa wejściówka.

Może także wziąć udział w wykładach online, które są przeważnie organizowane na fanpage’u Sympatii. Tak samo, jak w przypadku bloga są tutaj zapraszani specjaliści i eksperci, którzy podzielą się z nami wskazówkami, jak zbudować naprawdę szczęśliwy związek. Są tutaj poruszane takie tematy jak radzenie sobie z negatywnymi emocjami czy rozwiązywanie problemów.

Gdy widzimy ogrom możliwości portalu Sympatia, nie dziwimy się już, że jest to serwis uznawany za jeden z lepszych. Dba o swoich użytkowników i stara się wciąż rozwijać tak, by zaspokajać wszelkie potrzeby, a także wychodzić naprzeciw z inicjatywami, które potrafią pozytywnie zaskoczyć. Zdaniem strony Komputer Świat to najlepszy portal randkowy, z jakiego mogą korzystać Polacy.

 

Konta premium – większa szansa na randke dzieki wyszukiwaniu singli

Na portalu Sympatia można założyć całkowicie bezpłatnie konto. Nie potrzeba wykupywać abonamentu, by korzystać z części funkcji. Jeśli jednak zależy nam na pełnej funkcjonalności, warto zdecydować się na wersję Premium, zwłaszcza że cennik wygląda naprawdę korzystnie na tle innych portali randkowych. Miesięczny wydatek to zaledwie 16,90 zł dzięki temu zyskujemy możliwość przeglądania profili innych użytkowników, korzystania z wyszukiwarki na stronie, przesyłania oczek innym osobom, sprawdzania, kto ostatnio odwiedzał nasz profil, dodawanie poszczególnych profili do swoich ulubionych lub do czarnej listy. Dzięki czarnej listy uniemożliwimy kontakt z osobami, z którymi nie chcemy mieć do czynienia.

Dodatkowo pakiet miesięczny daje nam 30 wirtualnych prezentów. Możemy je potem wysyłać innych użytkownikom, co z pewnością będzie dla nich miłą niespodzianką i może być dobrym sposobem na rozpoczęcie znajomości.

Kolejny pakiet wynosi 31,50 zł i obejmuje 3 miesiące. W tym przypadku można liczyć na 90 wirtualnych prezentów, a do tego możemy zablokować możliwość przeglądania naszego profilu tym, którzy na własnym nie posiadają jeszcze zdjęcia profilowego. Jest to dodatkowe zabezpieczenie, z którego użytkownicy chętnie korzystają.

Analogicznie pakiet 6-miesięczny (49,90 zł) daje 180 prezentów, a roczny (79,50 zł) 365. W obu przypadkach możemy zablokować możliwość wyświetlania profilu osobom, którym nie chcemy według indywidualnych kryteriów.

Pakiety Premium jednak nie ograniczają się do wspomnianych funkcji. W przypadku darmowego konta możemy korespondować z innymi użytkownikami, ale w skrzynce odbiorczej będą przechowywane jedynie 30 wiadomości. W pakiecie opcja ta jest wyłączona, więc mamy możliwość przeglądania wszystkich wiadomości, jakie otrzymaliśmy przez cały czas korzystania z konta. Ponadto możemy prowadzić rozmowy na prywatnych czacie, przeglądać zdjęcia wrzucane przez użytkowników, przeglądać listę użytkowników, u których występujemy na liście kontaktów, a także będziemy otrzymywać powiadomienia na mail wskazany w profilu o nowych osobach, które pojawiły się w portalu, i które spełniają wskazane przez nas kryteria.

Jednak nie potrzebujemy od razu wykupywać pakietu Premium, by cieszyć się z korzystania z niektórych płatnych usług. Możemy skorzystać z innej możliwości oferowane przez Sympatię, czyli opłaceniu dodatkowych funkcji w stawce 5 zł/miesiąc. Dzięki temu zyskamy dostęp do takich opcji tak: Tylko ze Zdjęciem (nasz profil nie będzie wyświetlać się osobom, które nie posiadają jeszcze zdjęcia głównego na własnym profilu), Profil Przymknięty (nasz profil będzie wyświetlać się tylko osobom, które spełniają indywidualnie wskazane przez nas kryteria, jak np. wiek, płeć, wartości), Poczta Otwarta (dzięki temu możemy korespondować bez posiadania pakietu abonamentu). Dodatkowo możemy zawiesić swoje konto, a nie jesteśmy zmuszeni od razu do jego usuwania przy dłuższym braku aktywności. Mamy możliwość skorzystanie z tej opcji na maksymalnie 6 miesięcy. Nasze konto zostanie na ten czas ukryte.

Użytkownikom bardzo przypada do gustu także przejrzysty Regulamin, w którym bez problemu znajdziemy wszelkie konieczne informacje. A trzeba przyznać, że nie każdy serwis jest w stanie pochwalić się taką przejrzystością i zrozumiałością zasad, według których działa dany serwis. Sympatia natomiast starała się ułożyć wszystko w jasnych i prostych punktach, które są w pełni zrozumiałe przez użytkownika. Szczególnie jest to ważne w przypadku cennika. Nie musimy szukać dodatkowych zapisów i małego druczku, w którym są dodatkowe opłaty.

 

Sympatia Opinie użytkowników o serwisie randkowym.

Internauci wskazują Sympatię jako jeden ze swoich ulubionych portali randkowych. W dużej mierze decyduje o tym wspomniana wyżej niska cena. Kwoty na podobnych stronach są niejednokrotnie o wiele wyższe, co zdecydowanie nie zachęca do korzystania z serwisu. Jednak przez to trzeba się wielokrotnie wykazać cierpliwością. Niektóre osoby bowiem nie korzystają z serwisu w konkretnych celu, a jedynie dla zabicia czasu, w wolnych chwilach, dla samej rozrywki. Potwierdzają to użytkownicy, którzy zauważają, że inni „zasiedzieli” się na stronie. Przez to można odnieść wrażenie, że nie pojawiają się nowi użytkownicy, co oczywiście jest dosyć mało prawdopodobne, gdyż Sympatia jest bardzo wysoko usytuowana w rankingach popularności.

Zdarzają się też głosy o tym, że na portalu można znaleźć oszustów. Niestety, ale w przypadku dużych społeczności często zdarzają się takie sytuacje. Jednak w tym portalu moderatorzy działają całkiem prężnie i starają się wyłapywać wszystkich, którzy łamią zasady regulaminu. Jest to także dobre ostrzeżenie dla każdego użytkownika, by lepiej nie przekraczać przepisów, gdyż konto może zostać wtedy zablokowane.

Pojawia się jeszcze pytanie: czy warto w ogóle szukać dla siebie miłości na portalu Sympatia? Oczywiście, że warto przynajmniej spróbować. Portal dba o to, by być przyjazną przestrzenią dla każdego, kto pragnie poznać innych i znaleźć sobie bratnią duszą. Dodatkowo ze względu na dużą ilość użytkowników prawdopodobieństwo znalezienie ukochanej osoby zdecydowanie wzrasta. Co ciekawe, nie czeka się też tak długo na odpowiedzi na wiadomości. Jeśli jedna osoba nie odpisze akurat, to może inna. Widać zatem, że trudno się tutaj nudzić. W najgorszej sytuacji będziemy mieli jedynie garstkę znajomych, ale nie powinno nam to zepsuć dobrej zabawy. Ponadto czasami taka sytuacja nawet będzie o wiele lepsza niż spore grono. Według badań trudno jest utrzymywać znajomość z większą ilością osób. A dzięki temu zawsze będziemy wiedzieli, co się dzieje u naszych znajomych.

5 milionów użytkowników to wcale nie tak mała liczba. Jest to tak wielu różnych użytkowników, że trudno znaleźć dwie takie same osoby. Dzięki tej różnorodności każdy może znaleźć sobie osobę, z którą może nawiązać bliższą relację lub przynajmniej rozmawiać od czasu do czasu. Nie zawsze bowiem użytkownicy korzystają z portalu, by szukać miłości. Niektórym wystarczy dobry przyjaciel, który ma podobne zainteresowania i z którym można swobodnie porozmawiać. Trzeba jednak pamiętać, że większość pracy jest po naszej stronie. Jedynie od nas zależy, jak to wszystko się potoczy, jak będzie wyglądać nasza historia i czego możemy oczekiwać. Z pewnością nie zmarnujemy tutaj ani jednej chwili.