Sympatia

RECENZJA

Sympatia.pl to najpopularniejszy portal randkowy w naszym kraju. Działająca od 14 lat platforma doczekała się 5 milionów użytkowników. Oznacza to, że blisko co siódmy Polak skorzystał z możliwości oferowanych przez portal. Spotkamy tu osoby szukające drugiej połówki, ale także takie, którym zależy na poznaniu nowych przyjaciół i osób do wspólnego spędzania czasu.  Czy rzeczywiście zasługuje na naszą sympatię?

Jak wygląda logowanie?

Dla osób poszukujących miłości online ważne jest, aby strona z której korzystają dawała szerokie możliwości. Nic więc dziwnego, że Polacy chętnie odwiedzają Sympatię. Tym bardziej, że oprócz typowych funkcji online portal "wypływa na szersze wody" i łączy społeczność także poza Internetem.

Strona startowa Sympatii nie różni się wiele od innych portali oferujących randki online. Znajdziemy na niej podstawowe wiadomości o platformie oraz formularz rejestracyjny pozwalający na darmowe dołączenie do grona użytkowników. Regulamin portalu mówi, że strona przeznaczona jest dla osób powyżej 15 roku życia, co wyróżnia Sympatię na tle innych portali tego typu, które zazwyczaj podkreślają, że wymagana jest pełnoletność. Jeżeli jednak nie ukończyliśmy jeszcze 18 lat, aby dołączyć do Sympatii potrzebna będzie zgoda opiekuna prawnego – trudno jednak wyobrazić sobie weryfikację tego zapisu. Sympatia podkreśla, że stawia na bezpieczeństwo użytkowników, pozwalając na anonimową korespondencję oraz używają szyfrowanego połączenia.

sympatia logowanie

O funkcjach Sympatii

            Na stronie znajdziemy wiele zakładek – od historii miłosnych, aż do porad dla singli. Strona prowadzi również własnego bloga, na którym odnajdziemy szereg wskazówek przydatnych randkowiczom. Co ciekawe, Sympatia podjęła współpracę z psychologami, trenerami, coachami, socjologami, stylistami i specjalistami z zakresu savoir-vivre i to właśnie oni są twórcami wpisów, które opublikowane zostały na portalu. Możemy więc mieć pewność, że wszelkie porady udzielane są przez ekspertów i mają wartość merytoryczną. 

Sympatia zapewnia swoim użytkownikom rozrywkę w wielu różnych wydaniach. Oprócz standardowego wyszukiwania osób przy pomocy filtrów (portal zapamiętuje za każdym razem nasze ostatnie ustawienia), dostajemy także rodzaj gry.  Bingo polega na powierzchownym przeglądaniu profili na podstawie zdjęć profilowych, loginu i wieku. Do złudzenia przypomina interface z innej popularnej aplikacji - użytkowników, którzy przypadli nam do gustu zaakceptujemy zielonym przyciskiem, a czerwonym odrzucimy osoby, z którymi nie życzymy sobie nawiązać kontaktu.  

sympatia bingo funkcja

Dzięki funkcji Kolejka możemy wyświetlić 3 następujące profile, po tym który aktualnie oglądamy. Dodatkowo możemy zobaczyć, kto polubił nas profil oraz powrócić do profili, które oglądaliśmy wcześniej!

Kolejnym dowodem na to, że Sympatia jest miejscem przyjaznym użytkownikom jest fakt, że portal nie ogranicza się jedynie do możliwości komunikacji online, ale wychodzi też z szeregiem inicjatyw, które mają za zadanie wspomóc użytkowników w poznawaniu się poza Internetem. 

"Moja zwierzęca natura" to wyjątkowa rozrywka, którą znajdziemy w zakładce o tej nazwie, w opcjach edycji profilu. Polega na krótkim teście osobowości, którego wynikiem są 2 propozycje zwierząt, których cechy posiadamy. Test wydaje się zaskakująco trafny, a jego wynik jest świetnym tematem do rozpoczęcia rozmowy.

Na stronie znajdziemy wiele informacji o organizowanych spotkaniach, wykładach czy warsztatach, a także różnego typu imprezach dla singli. O ile wstęp na większość z nich jest płatny, o tyle Sympatia umożliwia nam udział w organizowanych konkursach i wygrania darmowych wejściówek. Bardzo ciekawą, a przy tym niespotykaną opcją są wykłady online, prowadzone na facebookowym fanpage'u Sympatii. Tak samo jak w przypadku porad, również i wykłady przygotowywane są przez specjalistów, którzy udzielą nam wskazówek z zakresu budowania szczęśliwego związku (w tym np. jak radzić sobie z negatywnymi emocjami).

Biorąc pod uwagę wszystkie te działania trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że Sympatia to jeden z nielicznych portali, które naprawdę dbają o swoich użytkowników, wychodzą naprzeciw ich oczekiwaniom i potrafią pozytywnie zaskoczyć. Nic więc dziwnego, że strona zajęła 1 miejsce w teście portali randkowych zorganizowanym przez Komputer Świat.

Cennik

Sympatia daje nam możliwość korzystania z darmowego konta, jednakże brak abonamentu Premium znacznie ograniczy nam dostęp do funkcje proponowane przez twórców strony. Wydaje się więc, że warto go wykupić tym bardziej, że cennik – w porównaniu do cenników innych stron tego typu – wypada naprawdę korzystnie. W przypadku Sympatii miesięczny pakiet wykupimy już za 16,90zł, co da nam możliwość korzystania z wyszukiwarki, przeglądania profili, dodawania wybranych profili do ulubionych, przesyłania innym użytkownikom oczek, aktywowania czarnej listy, do której będziemy mogli dodać osoby z którymi nie chcemy utrzymywać kontaktu, czy też sprawdzenia kto ostatnio odwiedził nasz profil.

W ramach miesięcznego pakietu otrzymamy również 30 wirtualnych prezentów, które będziemy mogli wysyłać innym użytkownikom i tym samym sprawić im miłą niespodziankę. Za pakiet kwartalny (3-miesięczny) zapłacimy 31,50zł. W tym przypadku liczba wirtualnych prezentów zwiększy się do 90, a dodatkowo otrzymamy możliwość zablokowania wyświetlenia naszego profilu osobom, które nie uzupełniły swojego konta o zdjęcie profilowe. Pakiet 6 miesięczny (w cenie 49,90zł) zwiększa ilość otrzymanych prezentów do 180, a roczny (79,50zł) do 365. Obie opcje rozszerzają pakiet kwartalny o możliwość zablokowania wyświetlania naszego profilu osobom, które wpisują się w indywidualnie określone przez nas kryteria.

sympatia banner

            Pakiety Premium to także szereg innych korzyści. W ramach darmowego profilu możemy wymieniać wiadomości z innymi użytkownikami, jednakże w skrzynce odbiorczej i nadawczej znajdziemy tylko 30 najstarszych wiadomości. Pakiet Premium wyłącza te ograniczenia, dzięki czemu możemy wrócić do każdej wysłanej i otrzymanej wiadomości kiedy tylko chcemy. Płatne członkostwo daje nam również dostęp do prowadzenia rozmów na prywatnym czacie, możliwość podglądu listy użytkowników, którzy dodali nas do swojej listy kontaktów, możliwość przeglądania zdjęć innych użytkowników czy możliwość otrzymania mailowego powiadomienia o nowych członkach społeczności, którzy spełniają wskazane przez nas kryteria.

            Jeżeli nie chcemy wykupić abonamentu Premium, Sympatia daje nam możliwość skorzystania z dodatkowych płatnych usług, których koszt wynosi 5zł miesięcznie. Są to: Poczta Otwarta (dzięki której będziemy mogli odpisywać na wiadomości mimo braku pakietu Premium), Profil Przymknięty (który sprawi, że nasz profil będzie wyświetlał się jedynie użytkownikom, którzy spełniają określone przez nas kryteria wieku, płci lub wartości poszukiwanych w ramach portalu) oraz Tylko ze Zdjęciem (dzięki któremu nasz profil będzie wyświetlał się tylko osobom, które uzupełniły swoje konto o zdjęcie główne). Sympatia pozwala również na zawieszenie konta bez konieczności jego usuwania. W ramach tej funkcji możemy ukryć nasze konto na określony czas, pod warunkiem, że nie przekroczy on 6 miesięcy.

            To, co zdecydowanie rzuca się w oczy to bardzo przejrzysty Regulamin portalu, na którym z łatwością znajdziemy wszystkie interesujące nas informacje, co jest dość rzadko spotykane. Podczas gdy większość serwisów randkowych konstruuje zasady tak, aby były zagmatwane i trudne do zrozumienia, Sympatia zapoznaje użytkownika z regułami panującymi w serwisie w bardzo jasnych i prostych punktach. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku cennika – od razu wiemy ile i za co będziemy płacić i nie musimy doszukiwać się dodatkowych informacji zapisanych w postaci gwiazdek lub małym druczkiem.

Opinie o Sympatii

           Internauci podkreślają, że Sympatia to jeden z ich ulubionych serwisów randkowych – głównie ze względu na cenę, która jest kilka razy niższa, niż w przypadku podobnych stron. Z uwagi na to trzeba uzbroić w cierpliwość, gdyż niektóre osoby mogą korzystać ze strony bardziej dla zabicia czasu, niż w konkretnym celu. Potwierdzają to głosy o użytkownikach, którzy "zasiedzieli" się na portalu, co skutkuje wrażeniem, jakby nowych użytkowników nie przybywało zbyt wielu (wydaje nam się to jednak mało prawdopodobne, gdyż Sympatia plasuje się na szczytach większości rankingów).

Zdarzają się jednak opinie, że na portalu pojawiają się oszuści, co niestety w przypadku tak dużych społeczności wydaje się nieuniknione. Nie do końca zgadza się to jednak z intensywną moderacją portalu, która czujnie wyłapuje osoby naruszające regulamin. To także informacja, aby samemu nie przekraczać pewnych norm, jeśli nie chce się zostać zablokowanym.

Czy warto szukać miłości na Sympatii? Warto spróbować! Sympatia sprawia wrażenie przyjaznej przestrzeni, a duża liczba zarejestrowanych użytkowników zwiększa nasze szanse na poznanie drugiej połówki. Nie trzeba długo czekać na uzyskanie odpowiedzi na wiadomość - jeśli nie od jednej osoby, to od następnej. Tutaj nie można się nudzić. W najgorszym wypadku wszystko skończy się garstką nowych znajomych - jednak czy jest to takie złe rozwiązanie?

5 mln użytkowników to liczba godna dużej metropolii, stąd możemy być pewni pełnego zróżnicowania zalogowanych tu osób. Musimy jednak pamiętać, że najważniejsza część "pracy" należy do nas i tylko od nas zależy, jak potoczy się historia - trochę, jak w prawdziwym życiu.

sympatia banner cytat
>