Tinder opinie recenzja

Tinder to bez wątpienia najpopularniejsza aplikacja randkowa na świecie. Gromadzi ona miliony singli na całym świecie poszukujących swojej drugiej połówki. Wiele osób, jednak jeszcze nie korzystało z niej i podchodzi do niej z pewną dozą rezerwy. W tym tekście przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje o aplikacji oraz opinie o  Tinder, podpowiadamy jak działa, a także, na jakie elementy warto zwrócić uwagę, aby cieszyć się sporą popularnością i korzystnie przedstawić swoją osobę. Wszystko o Tinderze poniżej!

Tinder opinie:

Tinder to dziś aplikacja zdecydowanie zdominowana przez młode osoby. Mimo że jest niezwykle popularna, starsi kojarzą ją głównie z poszukiwaniem przygody na jedną noc, częściej więc unikają tego portalu. Nie oznacza to jednak, że nie znajdziemy tam nikogo w naszym wieku, trzeba się jednak przygotować na to, że po kilku dniach zaczniemy dostrzegać te same twarze, zwłaszcza jeśli jesteśmy z małego miasta. Tinder to doskonałe narzędzie dla osób, które chcą od razu rozpocząć randkowanie, ale raczej nie sprawdzi się w przypadku osób nastawionych na długie poznawanie się i budowanie napięcia.

Czym jest i jak działa Tinder

Tinder to najpopularniejszych aplikacji randkowych na świecie. Jest ona przeznaczona na telefony, ale możemy również korzystać z niej na komputerach w wersji desktopowej. Jest to darmowa aplikacja w podstawowej wersji o charakterze freemium. Oznacza to iż możemy korzystać z niej za darmo, ale jeśli chcemy użyć dodatkowych rozszerzonych funkcjonalności musimy za nie zapłacić.

Zasada działania Tindera jest bardzo prosta. Po zainstalowaniu aplikacji i zarejestrowaniu swojego konta będziemy przesuwali w niej – w prawo lub w lewo wyświetlone nam profile. Możemy samodzielnie określić, jakiej płci osoby poszukujemy, a także, w jaki mają być wieku oraz jak daleko mogą być od nas zlokalizowane. Jeśli dany profil przypadnie nam do gustu możemy przesunąć go w prawo, czyli dać tzw. lajka. Jeśli dana osoba nie przypadnie nam do gustu przesuwamy ją w lewo. Nasz profil również jest wyświetlany innym osobom w tej aplikacji. Jeśli jednocześnie z inną osobą przesuniemy swoje profile w prawo, zostaniemy połączeni w parę. Będziemy mogli wtedy rozpocząć rozmowę. Zasada działania Tindera jest bardzo prosta. Ale w podstawowej wersji w ciągu dnia możemy rozdać jedynie kilkadziesiąt lajków.

Tinder opinie

 

Zdjęcia to podstawa

Kiedy chcemy skorzystać z Tindera przede wszystkim powinniśmy zadbać o nasze zdjęcie, które będziemy dodawali na tej aplikacji. Są one — nie oszukujmy się głównym elementem tej apki i to właśnie po nich jesteśmy najczęściej oceniani. Należy zatem włożyć wiele uwagi i wgrać jedynie najlepsze nasze fotografie. W tym celu możemy wykonać sesję zdjęciową, czy poprosić naszych znajomych z lepszym sprzętem fotograficznym, aby wykonali nam estetyczne zdjęcia. Warto poddać je również podstawowemu retuszowi, ale tak aby nie zmieniał faktycznej naszej aparycji. Na tym portalu warto dodać kilka zdjęć, które będą w zupełności wystarczające.

Ciekawą podpowiedzią jest dodanie kilku typów zdjęć. Przede wszystkim będzie to dobrze widoczna nasza twarz a także cała sylwetka. Możemy również dodać zdjęcia przedstawiające nas podczas spaceru, czy w innych naturalnych momentach. Przede wszystkim powinniśmy unikać kontrowersyjnych zdjęć, a także niskojakościowych fotografii robionych naprędce telefonem np. selfie. Używając Tindera należy pamiętać, iż konkurujemy z innymi profilami, które posiadając jakościowe zdjęcia będą częściej lajkowane.

Zadbaj o opis

Kolejnym ważnym elementem randkowania w tej aplikacji jest opis. Do wykorzystania mamy 500 znaków, czyli ok. kilku – kilkunastu zdań. Wiele osób nie uzupełnia tego pola, bazując na zdjęciach co jest sporym błędem. Osoby przeglądając tę aplikację, choć głównie skupiają się na fotografiach, również czytają opisy. Jest to również dobry sposób na ciekawe zaprezentowanie i przedstawienie naszej osoby oraz przyciągnięcie uwagi płci przeciwnej. W tym miejscu możemy dodać krótki opis naszej osoby, naszych zainteresowań, czy informacje czego poszukujemy. Również, tak jak w przypadku fotografii opis musi być jakościowy i bezbłędny, aby kreował nasz pozytywny wizerunek. Szczególnie warto zadbać o błędy gramatyczne czy ortograficzne.

Bądź szczery

Bardzo ważną kwestią na aplikacja tego typu jest również szczerość. Osoby przebywające na Tinderze mogą poszukiwać zarówno romantycznej miłości, towarzysza życia czy niezobowiązujących randek. Zawsze warto na początku wymienić się tymi informacjami oraz nie ukrywać swoich intencji. W dłuższej perspektywie czasu będziemy rozczarowani i możemy przeznaczać wiele zaangażowania w znajomość, która nie będzie miała prawa powodzenia. Jeśli dana osoba nam nie odpowiada powinniśmy po prostu rozpocząć też poszukiwania kolejnej, a nie tkwić w internetowej relacji bez przyszłości.

Przenoś znajomości do realnego świata

Kwestią, która sprawia wiele problemów osobom randkującym na Tinderze jest przenoszenie znajomości do świata realnego. Wiele osób pozostaje na stopie znajomości wirtualnej przez bardzo długi czas np. kilka miesięcy. Nie jest to zbyt dobre rozwiązanie, gdyż po osobistym poznaniu może okazać się, iż dana osoba całkowicie nam nie odpowiada lub wręcz przeciwnie jesteśmy na tyle pozytywnie zaskoczeni iż chcemy kontynuować znajomość. Również przeznaczając bardzo duże ilości czasu i naszej uwagi na rozwijanie znajomości internetowej na Tinderze może po pewnym czasie okazać się, iż dana osoba poznała inną i nie jest już zainteresowana nami. To spowoduje bezsensowne stracenie czasu, który moglibyśmy przeznaczyć na rozwijanie nowej znajomości, a nawet budowanie związku.

Warto zatem zdecydowanie jak najszybciej przenosić znajomości z Tindera na płaszczyznę realną. Możemy zaproponować kawę, czy wyjście do kina lub spacer. Choć nie powinniśmy robić tego po kilku dniach znajomości, tydzień lub dwa tygodnie są jak najlepszym czasem, aby zaproponować poznanie się „w realu”. Realną alternatywą dla tindera może być : badoo świeże opinie

Czy warto wykupować płatne opcje

Jednym z częściej pojawiających się pytań przy używaniu Tindera jest to czy warto wykupywać płatne opcje. Ogólnie powinniśmy odpowiedzieć sobie na to pytanie samodzielnie i nie ma jednej, konkretnej najlepszej odpowiedzi na nie która byłaby dobra dla wszystkich. Do dyspozycji mamy kilka płatnych planów – abonamentów, gdzie miesięcznie płacimy od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. W zamian za to uzyskujemy dodatkowe funkcjonalności, takie jak nielimitowana liczba dziennych lajków, które możemy dać innym osobom, super lajki, czy możliwość zobaczenia osób, które nas polubiły. Inaczej działa to za to na datezone

Przede wszystkim, jeśli instalujemy tą aplikację po raz pierwszy powinniśmy sprawdzić czy będziemy chcieli z niej korzystać i czy nam odpowiada. Powinniśmy ją również dobrze poznać, żeby wiedzieć, za jakie funkcjonalności chcemy zapłacić i na jakich nam zależy. Jeśli chcemy zacząć randkować intensywniej, możemy jak najbardziej wykupić dany plan lub konkretne funkcjonalności.